Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért népszerűek most az...

Miért népszerűek most az anyagában színes rubik kockák?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=qZ_ZFm5_WnU&t=438s


Itt az összes kocka anyagában színes.

Meg a neten is majdnem csak olyat látni, régen ezeket nem lehetett versenyeken használni. Pedig a hagyományos fekete matricásak szebbek. Ezek nekem nem igazán tetszenek.



2023. aug. 9. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kinek ez, kinek az, kinek amaz tetszik. Ízlés kérdése.

A videóban egészen egyszerűen azért színes minden kocka, mert a videó készítőjének ez tetszik.


Igen, a szabályok változnak...régen előnynek tartották a színes kockákat, mert oldalról lehetett látni, hogy milyen szín van a kockaelem? másik (2 - sarokelem) oldalán. Nem tudom, hogy mennyire igaz. Anno kipróbáltam, de nem tetszettek.


"Meg a neten is majdnem csak olyat látni" - Itt a majdnem szóval van a hiba. Ez egyszerűen nem igaz.


"Ezek nekem nem igazán tetszenek." - Melyik a kedvenc ételed? És mi van, ha más valaki utálja a kedvenc ételedet? Te pedig egy más ember kedvenc ételét utálod? Ezt hívják különböző ízlésnek. Megfigyelhető tény. Már csak el kell fogadni. Bevallom: nekem sem könnyű olykor megérteni azokat, akiknek a szemszögemből! kifacsarodott ízlése van.


Az eredeti kérdésre talán az előny - ha valóban létező jelenség - és az ízlés lehet a válasz. Meg némelyeknél az is közre működhet, hogy régen tiloa volt, most szabad; tehát egyfajta szabadságot érezhetnek egyesek.

Az, hogy először milyen kockát fog az ember a kezébe és milyen áll a rendelkezésre, hogy megtanulja kirakni a Rubik kockát (azaz amivel a sikerélményt elérte), az erősen befolyásolja, hogy mit kedvel. A sikerélmény gyakran felülír ízléseket vagy, ha nem is ír felül, egészen egyszerűen nem arra figyel, észre se veszi.

Én fekete alapú kockával tanultam meg kirakni a 3x3x3-asat. Sok évig nem is volt a tudatomban más színű kocka létezése. Majd 16-17 évesen mikor lett némi pénzem és az internet is jobban kinyílt előttem, onnantól kezdve csak fehér kockákat vásároltam, fekete nem jöhetett szóba (akkor még nem undorodtam a fekete színtől, de nem tetszettek). Később - bizonyos ok miatt, amit nem közlök - megundorodtam a fekete színtől és, ha valaki ingyen ide adna nekem 15-20eFt-os fekete alapú 5x5x5-ös kockát, az nekem 0,00 Ft értéket képviselne, meg se forgatnám. Feltenném az internetre és eladnám minél hamarabb, akár bőven áron alul. Az undornak is szerepe van tehát az ízlésben.


Még annyi jutot eszembe, hogy az sem mindegy, hogy a kockás példaképek (világbajnokok) milyen színű vagy márkájú kockákat használnak. Hajlamosak vagyunk utánozni az általunk tekintélyes embereket. Ez pedig önelismerést Vagy büszkeséget ad az embernek.

2023. aug. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mostmár amúgy fehér belül, így nem látni előre a színt.
2023. szept. 9. 23:54
 3/3 anonim válasza:
Mivel anyagában színes, ezért nem áll fenn annak a veszélye, hogy lekopnak a matricák. Ha tehetem csak is anyagában színes kockát veszek.
2023. okt. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!