Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A halak miért ilyen buták?

A halak miért ilyen buták?

Figyelt kérdés
Úgy értem, biztosan okosak, de olyan buták, hogy többször ráakadnak ugyanarra a horogra!

2023. aug. 13. 01:40
 1/3 A kérdező kommentje:
és még annyit, hogy a szüleik nem tanították meg, hogy oda nem szabad menni? úgy értem, a mi szüleink megtanították azt hogy idegen bácsiktól nem fogadjuk el a cukorkát! (bar en most ehes vagyok szoval siman elfogadnam, DE NEM SZABAD!!)
2023. aug. 13. 01:44
 2/3 anonim ***** válasza:
A hal nem rendelkezik az emberihez mérhető tudattal és konzekvens logikával. Ergo ha éhes, és ételt/annak látszó csalit lát, bekapja, nem számolva a következményekkel. Viszont egy sikeres fogás általában elveszi a kedvét attól, hogy táplálkozzon egy darabig. De persze a kivétel erősíti a szabályt. Nem tudom, hogy milyen módon, és milyen fajta halakra horgászol. De pl fenekezésnél bedobsz a csali mellé egy csomó etetőanyagot is, ami egyfajta pozitív visszacsatolás a halaknak, és táplálkozás közben simán bekapják a csalit is.
2023. aug. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A halak központi idegrendszere majdnem olyan fejlett, mint a többi gerinces élőlényé. Fő különbség az, hogy az agy szürke állománya szinte teljesen hiányzik. Ezzel magyarázható az, hogy bizonyos dolgokat rém nehezen tanulnak meg. Pl. akváriumi halaknál etetés előtt megkocogtatom az üveget, akkor 7-10 nap után az etető helyen gyülekeznek.
2023. aug. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!