Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Hannaróza miért adható és a...

A Hannaróza miért adható és a Ninaróza pedig nem?

Figyelt kérdés
Mi az oka annak, hogy a Hannarózát, Annarékát elfogadták, de a Ninarózát és Pannalinát nem?

2023. aug. 18. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Mert (még) nincs engedélyezve.
2023. aug. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A néhány alapszabályon kívül teljesen szubjektív az engedélyezések mögötti döntés. Lehet néhány névösszevonásnak van valamilyen hagyományos alapja, esetleg kellően dallamos és még tolerálható, a sokadik variációra már azt mondják, hogy elég lesz belőlük.

Az elején kellett volna ezt egységesíteni, hogy ha van Hanna és Róza, akkor ne lehessen Hannaróza (de ugye van Annamária vagy Annabella is, ami már történelmi). Most az összes párosítást oda-vissza kérvényezni lehetne.

2023. aug. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy még senki se kérvényezte; meg még eszembe jutott egy dolog, hogy esetleg hasonlíthat valamire, valamire emlékeztetheti , aki visszadobta, ha volt már ilyen, hogy esetleg kérvényezték ,és visszadobta. Van még egy konkrét dolog a fejemben, amire hasonlíthat; de amúgy szerintem nem rossz név, sőt, én asszem, engedélyezném is. Úgy érzem,nem lenne amúgy belőle szekálás, szóval az tök jó. :):):)
2023. aug. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezek elutasított nevek, amiket felsoroltam. Tehát kérvényezték már őket, de nem engedélyezték, miközben a másik két nevet meg igen. Mi a különbség a nevek között, hogy az egyiket lehet a másikat meg nem?
2023. aug. 19. 17:55
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezért:

"A női nevek körében hazánkban és nemzetközi viszonylatban is egyre elterjedtebbek az összetett női keresztnevek. Az ilyen típusú nevek bejegyzését akkor javasoljuk, ha a kért alak elterjedt a mai nemzetközi névanyagban, illetve hangzása és írásmódja alapján beleillik a magyar névanyagba (pl. Elizabella, Hannaléna, Miabella). Az olyan összetett női neveket, amelyek egyik tagja magyar névalkotás eredménye, abban az esetben javasoljuk bejegyzésre, ha az egyik tagja az Anna vagy Hanna, illetve, ha bizonyítható a névalak korábbi megléte a magyar névrendszerben."

Forrás: a Nyelvtudományi Kutatóközpont Utónévbizottsága által összeállított alapelvek

Tehát külföldön sincs ilyen név, a magyar szabályok pedig nem engedik, hogy mindenféle nevet korlátlanul összevonjanak.

2023. aug. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

Ha csak ennyi az indok, hogy nincsen hagyománya, s nem azért mert pl valami undi dolgot jelent; akkor adjátok úgy, hogy írjátok két szóba, aki ezt szeretné adni; de mondjátok egybe.


Tehát , hogy írásban Nina Róza lenne külön, beszédben meg egybe' is ki lehet mondani.

Én pl ismerek is olyan csajszit, akinek a két különírt keresztnevet egybe szokták használni. Szerintem tök jó lehet úgy is valami.

2023. aug. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
62%
*A hagyományok is amúgy úgy kezdődtek, érdekesség-képpen; hogy először nem volt hagyománya; valaki elindította, aztán mégvalakinek megtetszett;és így tovább. :):) Vagy, hogy továbbvitte ugyanaz a család pl, mert családon belül is lehetett; nem csak szerteszét, világszerte elterjedve. :):)
2023. aug. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!