Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Erkölcsi bizonyítvány kérése?

Erkölcsi bizonyítvány kérése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Volt egy kellemetlen ügyem, ami elég nagy közfelháborodást keltett 3 évvel ezelőtt, többszáz ember volt benne és nem tudom, hogy bűnös voltam-e vagy sem, szerepelt-e a nevem bármilyen eljárásban, sohasem kaptam erről semmiféle papírt, idézést, de meg szeretném tudni, hogy az erkölcsi bizonyítványom tiszta-e!

Ennek mi a menete? Azt mondta nekem egy illető, hogy az erkölcsi bizonyítványát nem láthatja senki, hanem csak munkáltató pl.

Ez nem úgy működik, hogy megigénylem, kifizetem, küldik/megyek érte és 90 napig érvényes és nálam lehet, megnézhetem?


2023. aug. 24. 01:45
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

De, pontosan így működik. Amire az illető gondolhatott az az volt, hogy munkatársak nem szerezhetnek róla (csak úgy) tudomást. Legalábbis ezt látom egyedüli értelmes magyarázatnak.


Ha jól tudom, akkor egy éven belül négyszer lehet ingyenesen igényelni.

2023. aug. 24. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az erkölcsiben sincs több leírva egy igen/nem mondatnál (pl. közügyektől való eltiltás alatt áll / nem áll).

Így néz ki:

[link]


Ha te büntetett előéletű lennél, tudnál róla, mert van róla bármilyen ítélet (végzés). Ha eltiltás hatálya alatt lennél, arról is. Ha semmilyen iratot nem kaptál, nem indult ellened eljárás, akkor az erkölcsidben sem lehet semmilyen pozitív bejegyzés.

2023. aug. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ügyfélkapun keresztül a sajátodat (de csak a sajátodat) kikérheted. Más nem is kérheti ki, ha a munkáltatódnak szüksége van rá megkér téged, hogy kérd ki és mutasd be neki. De elrakni, lemásolni már (elvileg) nincs joga. Megnézi, beírja a saját rendszerébe, hogy OK és ennyi. Majd ezt a rendszert zártan kell (kéne) kezelnie (ld. GDPR). Hogy egyes munkáltatók ezt másképpen csinálják hát igen tudunk róla, van iyeln is.
2023. aug. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!