Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen alapon kér a biztosító...

Milyen alapon kér a biztosító a kötelező gfb-re fizetett kár után kiegészítő térítést?

Figyelt kérdés

Nem elég a bónusz, vagyis a kedvezmény csökkentés? Ez olyan mintha TB re elvégzett kezelés költségét utólag behajtanák rajtam, miközben fizetem a TB t.

Ja és ott nincs kedvezmény, de büntetés se.

Maximálisan erkölcstelen, visszaélés a joggal, ha ezt a jog lehetővé teszi.



2023. aug. 25. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Kifejtenéd bővebben, mert ilyen nincs.

A következő két évre kettőt visszaesik a bónuszod és csak utána kezd emelkedni évente.

A biztosítónál rendszeresített tarifa lesz az új, és ott van/lehet káros is. Ilyen van és jogszerű.

Itt nem valami kis eldugott helyen lévő kisboltról van szó, amit soha nem ellenőriz senki, és a tulaj esetleg ügyeskedik.

A biztosítók szigorú felügyelet mellett/alatt működnek.

2023. aug. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minimális kárt okoztam, csökkent a bonus és azonnal nőtt a fizetendő biztosításom összege. Elég szemétség.
2023. aug. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A károkozói szorzóra gondolsz? Nem minden biztosítónál van; kettőt biztosan tudok, amelyiknél nincs.

Károkozás esetén sem változik biztosítási év közben a díj, csak a következő évfordulótól. Hacsak nem az évforduló előtti 30 napban okoz valaki kárt, akkor az évfordulóra módja van biztosítót váltani, a számára legkedvezőbb díjat ajánlóhoz szerződhet.


Tényleg nem tudom, mit értesz kiegészítő térítésen, de ha a károkozói szorzót, akkor vagy négy évvel ezelőtt pénzügyminisztériumi államtitkár nyilatkozott, hogy felülvizsgáltatják az MNB-vel, mert a minisztérium véleménye szerint ez jogtalan kétszeres büntetés, hiszen van jogszabályban megállapított büntetés, a bonus-malus visszasorolás. Ráadásul, a bonus-malus visszasorolás motorkerékpárok, személygépkocsik esetén két év alatt, évenként csökkenve; tehergépkocsik esetén egy év alatt teljesen megszűnik, míg a károkozói szorzót 5-7 évvel korábbi esetekre is alkalmazták.

Vagy fél évre el is tűnt a biztosítók díjtarifájából, kettő úgy ügyeskedett, hogy a kárt nem okozóknak adtak elég nagy kedvezményt, egy pedig egy elég érdekes megnevezést adott neki.

Ami nyilvánosság elé került: a biztosítók elég bonyolultan érveltek. A lényege az volt, hogy arra hivatkoztak, hogy ez a biztosítási forma eltér az általános, önként vállalt kockázatviselési közösségektől, ahol a befizetésekből szinte kizárólag a közösségen kívüli károkozáskért kapnak kártérítést a károsultak (például, természeti csapások esetén). A KGFB közösség viszont zárt, a károkozó és a károsult is a kockázatviselési közösség tagja. És szerintük igazságosabb erőteljesebb díjjal a károkozóktól beszedni a kárösszegek jelentős részét, mintsem mindenkire szétteríteni azt. Abból, hogy a biztosítók nagy részénél hamarosan újra megjelent, arra következtetek, hogy elfogadták az érvelésüket; az MNB, mint ellenőrző, felügyelő hatóság, elfogadta. Annyi változást látok, hogy 5-7 év helyett már legfeljebb 3 évre visszamenőleg alkalmazzák, és lényegesen szelídebb lett a szorzó mértéke.


Ha jól gondolom, és a károkozói szorzóról van szó, akkor az erkölcstelennek és joggal való visszaélésnek minősítésed nem esik egybe a felügyelő főhatóság döntésével, és az azt eszerint helybenhagyó minisztériumi állásponttal.


(Ha másról van szó, akkor nem találtam el. Van ilyen, például hetente járok így a lottószámokkal.)

2023. aug. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3/3 köszi a szakszerű válaszod, DE sztem az hogy a visszaeső bónusz mellett tovàbbi összegeket követelnek az akkor is nem fair és erkölcstelen, mégha "felügyelő főhatóság döntésével, és az azt eszerint helybenhagyó minisztériumi állásponttal" van megtámogatva.

Így én is vállalok biztosítást hogy kár esetén megnövelem a biztosítási összeget és 2-5 évre elosztva még plusz beszedem a kár összegét. Tiszta üzlet csak nyerni lehet rajta! A biztosított meg fizethet duplán triplán ahogy az a hatóságokkal ki lett alkudva.

A TB is közösségi biztosítás, kár minden szócsavarás: akkor is disznóság hogy a kgfb ürügyén semmiféle védelem nincs a biztosítást fizető számára ha véletlenül kárt okoz.

Nagyon hamis a biztosítók érvelése, kisüt a semmiért se vállalnak kockázatot elv.

2023. aug. 26. 00:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!