Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vettem egy lakást, amit ki...

Vettem egy lakást, amit ki szeretnék adni. Ma odajött a közösképviselő, hogy beszélni szeretne velem arról, cigányoknak nem adhatom ki a lakást. Megtehet ilyet? Kinek tudom jelezni, hogy diszkriminatív?

Figyelt kérdés

Megjegyzem, normális környék, a lakást pedig épp felújítom.

Ott helyben sajnos reagálni nem tudtam, de egyre jobban felháborít.



2023. aug. 26. 22:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Ez most trollkérdés?
2023. aug. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

A közös képviselőnek tök igaza van.


De te megérdemled, hogy add ki cigánynak, aki nem fizet majd, balhés életet él, és kirakni se tudod majd.

2023. aug. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Jelezd az óvó néninek.
2023. aug. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Ki nem sz*rja le, hogy te mit csinálsz a saját tulajdonoddal? Itt az ilyeneknek nincs szava. Ha cigánynak adod ki, annak nyilván nem fog örülni a lakóközösség, de tenni nem tudnak ellene, legfeljebb a kérdésben megfogalmazottakat.
2023. aug. 27. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Cigányok között nagyon nagy különbségek vannak. Amikor valaki simán csak cigányokról beszél, akkor az ingyenélő, hangoskodó, semmirekellő cigányokra gondol. Pl egy cigány származású középiskolai tanárral nyilván senkinek nem lesz baja. A másik típussal meg neked lesz a legtöbb bajod. Egyrészt a lakóközösség folyamatosan zaklatni fog, hogy csinálj velük valamit, másrészt leélik a lakásodat.
2023. aug. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem szép dolog kicseszni egy lakóközösséggel úgy, hogy te ott se laksz. Esetleg egyezzetek meg, hogy érettségizett, dolgozó, max 2 gyerekes cigánynak kiadhatod.
2023. aug. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Hát igen, a cigányok közt is van különbség. Ahogy az ötös is írta, nem szabad általánosítani. Van köztük normális, és van a jogosan utált fajta is.
2023. aug. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szóval oda megy tök normálisan a közös képviselő,hogy figyelj ez egy jó környék légyszíves

rézbőrüeknek ne add ki.

És te ezen felháborodsz,értem.


Különben a rézbőrüek nem igy szoktak csinálni,oda küldik maguk helyett a nem rézbőrű normális ismerősüket,hogy ő vegye ki a lakást,és lehet a normális nem rézbőrű is ott fog benn lakni de mellette még 4-5 másik rézbőrű is beköltözik a 2 szobás lakásba.


Tudom mert szüleim is így jártak az egyik lakásunkkal 20x évvel ezelött.

Ki adtak egy normális,fehér jól öltözött,kultúrált szingli nőnek,a nő azt mondta egyedül költözik és nincs háziállata,de aztán vitte a rézbőrű pasiját és annak 3 rézbőrű gyerekét és 2 macskát is.


Iszonyat nehéz volt kirakni őket, tartozást felhalmoztak és a lakást is fél év alatt leélték.Totálisan megértem a közös képviselőt.

2023. aug. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%

Add csak ki nyugodtan. Mindenkinek bátran ajanlom. Csak ha 2 év múlva (kb addigra tudod kirakni) egy teljesen leamortizálva, rezsi tartozással és útálkozó közösséggel kapod vissza, akkor eszedbe ne jusson itt picsogni.


Ezt a hibát addig nem érted, amíg nem tapasztalod a saját bőrödön. Aztán benned is ki fog alakulni az előítéletesség, azt garantalom.


Ezek olyanok mint a tornádó. Egy is elég, hogy elrontsák az egész környéket. Persze van kivétel, de az ritka és senki nem szeret ekkora vagyont kockáztatni.

2023. aug. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább egy jó tanácsnak hangzik.
2023. szept. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!