Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tippek gimikezdéshez?

Tippek gimikezdéshez?

Figyelt kérdés

2023. aug. 29. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Üdv sorstàrs 😀
2023. aug. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
21%

Pár napja kérdezték:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..


Mondjuk ha már elmúltál 16 és most kezded a gimit, ott leginkább a tanulással kapcsolatban kell összeszedni magad.

2023. aug. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
87%
Ne görcsölj rà, lègy mindenkivel kedves, mosolygós. Èn introveltàltabb tìpus vagyok, de igyekeztem minèl beszèdesebb, èrdeklődőbb lenni ès màr a gólyanapon talàltam egy fantasztikus barinőt, aminek nagyon örültem, mert attól fèltem, hogy a gimit is baràtok nèlkül kell vègigcsinàlnom, ugyanis àltalànosban elèggè egyedül voltam. Mindenesetre sok sikert:) A tanulàshoz is sok szerencsèt, nekem elèg kemêny volt az anyag az àltalànos utàn, úgyhogy arra kèszülj!
2023. aug. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%

Számomra az első pár hetes időszak legnagyobb tanulsága anno az volt, hogy időt kell hagyni, hogy kialakuljanak a dolgok! Az első néhány nap minden alkalommal úgy mentem haza, hogy a sírás kerülgetett, iszonyatosan hiányoztak az általánosos osztálytársaim, és el sem tudtam képzelni, hogy hogyan fogom valaha a gimiben normálisan érezni magam. Aztán lassanként kialakult. Nagyjából két hét elteltével éreztem azt, hogy na, itt oké leszek. Mire megtaláltam úgy rendesen a társaságomat, az kb fél év volt. Úgyhogy semmiképp ne ítélj az első napokból, ne keseredj el, ha eleinte furán érzed magad, vagy nem találod a helyed!

Próbálj meg nyitott lenni, mindenkivel szóba elegyedni, ne ítélj első látásra vagy külső alapján, hiszen mindenki fiatal, mindenki keresi önmagát, még kiforratlan ekkor az emberek stílusa, sokat változnak és gyorsan. Lehet, hogy aki első nap a legfurább, év végére a legjobb barátod lesz.

Tanulással kapcsolatban: tedd oda magad, de ne készítsd ki magadat miatta. Nálunk mindenki iszonyú jó tanuló volt, iszonyú jó jegyekkel, és soha nem éreztem magamat elég jónak vagy okosnak. Utólag visszatekintve kevesebbet stresszelnék ezen, és csak magamra koncentrálnék, hiszen végül bekerültem arra az egyetemre, amelyikre szerettem volna, megtaláltam a szakomat, ami tetszik, stb. Úgyhogy most már megkímélném magam attól a sok felesleges stressztől amit a teljesítménykényszer okozott.

Sok sikert! :)

2023. szept. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!