Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Magyarországon mennyi idő...

Magyarországon mennyi idő anyakönyveztetni a házasságot?

Figyelt kérdés
Külföldön már 5éve házasok vagyunk nekem azóta lett uj utlevelem és személyi igazolványom is,csakhogy még a lánykori nevemre,viszont házasságkötéskor én felvettem a férjem nevét.Járhat-e emiatt valamilyen büntetés ha anyakönyveztetni szeretnénk a házasságot?

2023. aug. 31. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Hol volt az esküvő? Külföldön?
2023. aug. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen külföldön
2023. aug. 31. 16:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Ott kaptatok erről valami papírt? Mert akkor csak azt kell honosítani az meg egészen gyorsan megvan.
2023. aug. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kaptunk,viszont ennek már 5 éve,és mivel van magyar állampolgárságunk is és azóta már ujitottam a lánykori nevemre az irataimat is,nem büntethetnek-e meg emiatt,hogy csak ilyen későn jelentem be a névváltoztatást és házasságkötést?
2023. aug. 31. 20:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem büntetnek.

Telefonon érdeklődj előtte mit kell vinni (kb mindent), és melyiket kellene fordítani, mert csak OFFI jó, vagy a jóváhagyott listából a fordítók. Kivéve persze ha olyan országban házasodtatok ahol kaptatok a papírokból magyar nyelvűt is.

2023. szept. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!