Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mérleg, ami jól, pontosan mér...

Mérleg, ami jól, pontosan mér néhány grammot, illetve néhány kilót is?

Figyelt kérdés

Van otthon 2 digitális mérleg, elemek jók benne, alapvetően jól mérnek. Viszont néha szükségem lenne 2-3 vagy 4-5 gramm (pl. zselatin) kimérésére, de ezt a 2 jelenlegi mérleg a háztartásban valahogy nem pontosan, ingadozva adja meg, vagy a kettő néha mást is mutat ugyanarra a mennyiségre.


Gondolkodtam, hogy veszek egy kisebb gramm mérleget, ami kifejezetten ilyen kisebb mennyiségek méréséhez jó, de ami jelenleg elérhető a közelemben az 6000 forint. Picit drágállom.


Így arra gondoltam, ha akár picit megpótolva, de lehetne venni egy olyan mérleget ami jó otthon átlagos használatra, főleg ugyebár sütéshez lisztet, cukrot stb. kimérni, de ha közben jól mérne néhány grammot is, akkor inkább egy ilyenre ruháznék be.


Vagy érdemes tényleg inkább a kis gramm mérlegben gondolkodnom?


Nektek mi vált be otthon, mit használtok?



2023. szept. 7. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Három nagy kategória van, ami háztartásban előfordul:


* Századpontosságú ékszermérleg, ez néhány 100 grammig jó.


* 1-3 kg-ig tizedpontosságú barista mérleg.


* Afelett konyhai mérleg, néhány 10 kg-ig.


Ami az összes tartományt tudja mérni pontosan, az az ipari vagy labor mérleg, sok százezer forintért.

2023. szept. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor valószínűleg célszerűbb lehet egy kisebb gramm/ékszermérlegre beruháznom? Hjajj:D
2023. szept. 7. 15:23
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
Ha a zselatinnal nem valami extrém pontosságot igénylő dolgot művelsz, a konyha mérleg megfelelő a hibahatárával együtt.
2023. szept. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2 Egész gramm kiméréséhez én inkább barista mérleget vennék. Ékszermérleg nekem is csak alkalmi használatra van eltéve, amikor tizedgrammokat kell tudni pontosan kimérni pl. kenőcsrecepthez.


Azt érdemes tudni, hogy ezek az olcsó ékszermérlegek általában gagyi minőséget képviselnek és szinte mindenki ugyanazt a 3-4 alaptípust árulja különböző márkanév és árazás mellett. Nekem olyan ékszermérlegem van, aminek a kijelzőjét csak adott szögből nézve lehet leolvasni, mert fölégörnyedve elhalványul. Alkalmi használatra kiváló, de rendszeres használatra szánva biztosan visszaküldtem volna, hogy másik típust nézzek helyette. Én ugyanezen okokból kerülöm az LCD kijelzős barista mérlegeket is, mert ott is képes lehet a kínai gagyi kijelzővel profitot növelni.


A 6000 Ft. egyébként egyáltalán nem sok egy mérlegért. Egy precíziós mérleg 20 ezertől felfelé kezdődik. Ha kínából nem hoznák be ezeket az olcsó mérlegeket, akkor alapból 5-számjegyű mérlegben kellene gondolkodni.

2023. szept. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!