Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jott errol a szamrol egy sms....

Jott errol a szamrol egy sms. Lehet kamu? +36 30 555 5526

Figyelt kérdés

A fent emlitett szamrol jott am reggel egy sms amiben ez allt


(Your package 61597386955 is subject to customs duties,

please follow the procedure at: [link] to finish the delivery.)


Ami furcsa h ugyanerrol a szamrol mar kaptam ellenorzo kodos sms-eket is. Szoval hivatalos dolgokat. Tegnap este tenyleg rendeltem kulfoldi oldalakrol csomagokat. De furcsa h az sms-ben talalhato link az egy UPS oldalra vezet es kerik a kartyaszamom, lejarati datumom, cvv kodom, es a pin kodomat. Utana olvastam a vissza igazolo emailjeimet es a bennuk talalhato rendelesi szamom nem egyezik azzal amit kaptam sms-ben. Es igy nekem ez kicsit furcsa. 3$ ler h fizessek. De nem mertem igy megcsinalni. Lehet ettol fuggetlenul kamu? Vagy valodi? Vagy hol tudok utana erdeklodni h valodi e? Massal is fordult mar elo ilyen? Esetleg errol a szamrol?



#sms #csomag #kamu #Valodie
2023. szept. 15. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden harmadik magyar szemely kap heti rendszeresseggel ilyen kamu SMS-eket.
2023. szept. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De hogy tudnak olyan szamrol kuldeni kamu sms-t amirol mar kaptam hivatalos sms-t? Ott vannak elotte :OOO
2023. szept. 15. 10:25
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a számok béreltek, úgy...


"Lehet kamu?"


Kettőt találhatsz. Vagy néhány óra alatt már a vámon lenne a vackod? No comment...

2023. szept. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél már ennyire buta! CVV és PIN kódot megadni?!!! Még anyámnak se!!!
2023. szept. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyilván full kamu, nehogy megadj bármit is! Egyébként érdekesség: kaptam már ilyen kamu sms-t egy olyan számról is, ahonnan előtte teljesen valid sms-eket kaptam a Packetától, csomagátvételekkel kapcsolatosan. #3 Sokat gondolkodtam rajta, hogy ez hogyan lehetséges, szóval köszi a megfejtést, ment a zöld! Bankkártyaadatokat csak és kizárólag 2x is ellenőrzött, megbízható felületeken szabad megadni. De ha nem tudod megkülönböztetni a phisingot a jogszerű weboldalak fizetési platformjaitól, így könnyen megtéveszthető lehetsz, szóval inkább rendelj utánvéttel, és senkinek ne adj meg bankkártyaadatokat.
2023. szept. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt tudod ellenorizni a hivasokat

[link]

2023. szept. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek!
2023. szept. 18. 00:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!