Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megkérdezhetem úgy a néniket...

Megkérdezhetem úgy a néniket a buszon hogy 'le akar ülni'?

Figyelt kérdés

Nos, ez egy nagyon hülye kérdés, elnézést is kérek érte de ma reggel véletlenül úgy kérdeztem meg egy nénit hogy 'le akar e ülni nem pedig hogy 'szeretne e' vagy ilyemi. Nem hangzik bántóan az hogy 'akar' vagy nemtom de olyan furán hangzik. Félreértés elkerülése végett a néni nem mondta hogy 'legközelebb úgy kérdezd hogy 'szeretne e'' ez csak számomra fontos hogy nem túl fura vagy bántó vagy mittudom én.


'Le szeretne e ülni'


'Le akar e ülni'


Ehh, a válaszokat előre is köszönöm, már ha lesz😅



2023. szept. 20. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A "szeretne" finomabb vagy közvetlenebb, az "akar" távolságtartóbb, de nem durva vagy bunkó. A jelentése viszont ugyanaz, ezért felesleges rajta fennakadni. Az "-e" kérdőszó furcsán hangzik mindkettőben, nélküle is értelmes a mondat.
2023. szept. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Ugye nem köll a sámli, nyanya?!"

A viccet félre téve:

Én a szeretne vagy a tetszik kifejezést használnám a helyedben.

Minden embernél előfordul rövid zárlat, - amikor nem találja a leginkább odaillő szót, - nem kell ezt túl rugózni.

A határozott stílusú jól neveltség még mindig emberségesebb, mint a kiművelt neveletlenség.

2023. szept. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Amikor még fiatal voltam, nem kérdezősködtünk, ha diszkréten felálltunk. 65+-os koromban is még így teszek.

Az eddig írottakkal egyetértek. Ha kellemes hanglejtéssel, de nyersen fogalmazol, én többre tartom a formális udvariasságnál.

2023. szept. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!