Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ügyvédnek milyen esetekben...

Ügyvédnek milyen esetekben adható ki a személyi szám? Köteles vagyok kiadni?

Figyelt kérdés
Az édesapám özvegye le szeretne mondani az özvegyi haszonélvezeti jogáról. Az ügyvédnek már elküldtem az adataim, illetve az iratok másolatát. Kivéve a lakcímbejelentő 2. oldalán található személyi számot. Most jelezte, hogy azt is fényképezzem le és küldjem el, hiszen az azon található személyi számot a szerződésben fel kell tüntetni. Köteles vagyok kiadni? Valóban fel kell tüntetni, vagy amennyiben az utolsó 4 számjegyet kitakarom az is elég?

2023. szept. 25. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kötelező, és nem csak a szerződésben, hanem az ügyfélazonosítás során is. Úgy kérdezik le a központi nyilvántartásból az adatokat, hogy meg kell adni a személyi számot, a személyi igazolvány számot és a lakcímkártya számát. A lekérdezést pedig évekig irattárazni kell, ellenőrizhetik ezek meglétét.

Nem tudom mitől félsz, ha egyszer minden más adatot átadsz. Semmit nem fognak vele csinálni, ne legyél paranoid.

2023. szept. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Figyu! Nézd, én kiadom neked a bankszámlaszámomat.

De csak a közepét: 78000024. Viheted az összes pénzt róla.

2023. szept. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok paranoid. Az ügyvéd nem érdekel. Az apám özvegye (aki nem az anyám) és a rokonságát nem szeretném, hogy tudják. Nincs különösebb oka, de nem szeretném. Ugyanis, a hagyatékátadó végzésnél, jóhiszeműen lemondtam az apám számláján nekem járó összegről, hogy az özvegye azt fordítsa a hitelre, ami az apám nevén volt. A mai napig nem tudom, hogy miért csak az ő nevén, hiszen több éve már házasok voltak, együtt élték fel a hitel összegét. Ezt az özvegy meg is ígérte. Persze, nem fizette, végrehajtásra került, amit nekem kellett rendeznem. Az özvegy rokonsága magához vette, és ezzel egyidőben ki is pakolták a házat. A többit már nem is írom le. Ezek után, bízzak meg benne?
2023. szept. 25. 13:53
 4/5 anonim ***** válasza:

3. vagyok. Úgy látom valakinek az appercipiáló képessége szabin van.

Leírom másképpen: Csonkán semmit nem adtál ki. Semmit. Az eleje egyébként a nemed, utána a születési év, hónap, nap. Ezt úgyis tudja az ügyvéd. A végét nem adod ki, de pont az a lényeg. Törvényi előírás, nem tetszés kérdése. Így el sem tudja vállalni az ügyvéd a feladatot.

2023. szept. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom kibogozni ezeket a szálakat, de egy biztos: ha megtagadod* az adatok szolgáltatását, nem lesz szerződés. Egy olyan ügyvéd, akinek van egy fix ügyfélköre és nem arra vár, hogy beessen végre valaki, az ilyen kekeckedő embereket egyből elhajtja, mert


* ha személyi szám kell, akkor a teljes személyi szám kell, és nem kiválasztott számok belőle.


Mi az, hogy nem szeretnéd, hogy tudjon az özvegy a jogügyletről? Az ő nevére szóló jogról ő maga mondhat le, még alá is kell írnia egy nagy adag papírt személyesen. Vagy csak a rokonsága ne tudjon róla? Az nem rajtad múlik. A földhivatal úgyis kiértesíti őt a tulajdoni lap változásról, tudni fognak róla.

2023. szept. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!