Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A túró rudi csomagoló anyagát,...

A túró rudi csomagoló anyagát, és hasonló dolgokat lehet szelektíven gyűjteni, és h igen melyik kukába kell dobni?

Figyelt kérdés
Baba szappan csomagolópapírján a grüne punkt fölött a 7602568-es szám olvasható. Mit jelent? Google zéró találatot ad erre a számra szinte bármilyen szóval. Semmit nem találok a csomagolóanyagon, amiből kiderül, hogy hova dobható, honnan tudhatom meg. Ugynakkor azt gondolom, hogy a grüne punktos termékek szelektíven gyűjthetők nem?
2010. okt. 17. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
újrahasznosítható műanyag, elméletben lehet, gyakorlatban attól függ hol laksz, magyarországon általában nincs rá lehetőség
2010. okt. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én a műanyagba dobnám, bár ilyen apróságokat nem válogatok szelektíven, csak a nagyobb dolgokat :)
2010. okt. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdezem, hogy te hova dobnád, hanem azt hogy hova kell. És leginkább azt, hogy erről hogyan tudok megbizonyosodni. Nem kötelező feltüntetni?
2010. okt. 18. 07:09
 4/9 anonim ***** válasza:
De kötelező. Rajta van, hogy milyen anyagból készült (PP-polipropilén, PET-polietilén-terftalát, PS-polisztirol) Úgy tudom, hogy a PET-et, esetleg még a PP-t gyűjtik vissza. A rudipapír, ha jól emlékszem PS, azt nem gyűjtik. Egyébként szennyezett lehet csokival, meg ki tudja mi a túróval,:D tehát nem lenne olyan egyszerű újrahasznosítani, még tisztítani is kellene.
2010. okt. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A Baba szappan fóliáján nem találom, hogy miből van, elég egyértelmű hogy nincs rajta. Milyen szervezetnek kell szólni ebben az esetben?
2010. okt. 19. 09:53
 6/9 anonim ***** válasza:
majd kitesznek külön a Te kedvedért egy kukát a Baba szappan csomagoknak...
2010. okt. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem értem, hogy ezzel a beszólással mit akarsz.

Azt kérdeztem, hogy melyik szelektív kukába kell dobni?

2010. okt. 19. 17:42
 8/9 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy a "kommunális", azaz abba, ahova minden belefér. A papírt csak akkor a papírba, ha "tiszta", tehát nem zsíros, de ha nyomtatva van rá vagy írva rá, akkor mehet a papírba, a műanyag flakon, kefires doboz, ha ki van mosva, akkor műanyag, ha nem, akkor kommunális. A munkahelyemen legalábbis ez az álláspont. Az irodába csak papírkosár, a konyhába kell kivinni mindent. Nálunk fém nincs.
2010. okt. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, tudjuk. A kérdés az, hogy az említett anyag műanyag-e vagy sem. A feliraok alapján nem tudom, pedig kötelező lenne ráírni. Ezért kérdezem, hogy pl. az a kódszám mit jelenthet rajta a grüne punkt fölött. És a grün punkt jelenti-e azt, hogy szelektíven kidobható?
2010. okt. 22. 07:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!