Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretnék rendelni valamit...

Szeretnék rendelni valamit amerikából, amit únión belül nem lehet sajnos beszerezni, viszont a behozatali vám miatt nem éri meg sajnos?

Figyelt kérdés
azt találtam ki hogyha svájcba rendelném (vagy kb bármilyen nem eus országba) akkor vámmentesen meg lehetne venni az adott terméket, a kérdés az lenne, hogy létezik e cég svájcon belül, aki átvenné a csomagot és postázná nekem magyarországra? Nevetségesnek tartom, hogy akkora vámot rábasznak, hogy másfélszer annyiért tudom csak megvenni itthon, mint bárki az únión kívül. Még ha valami olcsóbb dologról is lenne szó akkor is pofátlanságnak tartanám, értem én, hogy a belső kereskedelmet akarják ezzel fejleszteni, de a befolyt pénzt nem arra fordítják, hogy az ipart fejlesszék és be lehessen szerezni mindent itt is hanem isten tudja mire. Ezek a új vámok egyedül annyit érnek el, hogy minden import cucc megdrágul (és az magával húzza a helyi termékek árát is)

2023. okt. 6. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is nevetségesnek tartom a közgazdaságtannal kapcsolatos ismereteidet. Aki megrendeli Svájcba, az ugyan az EU-s terhektől mentesen rendeli meg, de ott sincs ám kolbászból a kerítés, kifizeti azt, legfeljebb részben másképpen az államnak. Szóval nem találtad fel a spanyol viaszt, a szürkeimport és az adócsalás pedig továbbra is illegális dolgok szinte mindenhol, és ha ez pont Svájcban érné meg a legjobban, akkor ott csinálnák a legtöbben, mégsem nagyon teszik, mert nekik nem éri meg kockáztatni némi aprópénzért.
2023. okt. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt miből gondolod, hogy az USA-ból Svájcba érkező áru vámmentes?
2023. okt. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt te döntsd el magadnak, hogy kell-e neked a dolog, vagy lemondasz róla, mert nem éri meg/nem tudod megfizetni.
2023. okt. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
😂😂😂😂
2023. okt. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!