Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Öntöttvas kandalló vagy...

Öntöttvas kandalló vagy lemezkályha? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Nekem volt lemezkályhám, kilyukadt, a füst a füstcsonk mellett szivárgott már. A lemezek elhajlottak benne, nem bírta a folyamatos igénybevételt, sajnos ment a méhbe.


Öntöttvassal nagyobb meleget lehet csinálni és tartósabb is a meleg?


A lemezkályhám ahogy leégett, rá 1 órára már hűvös is volt.


2023. okt. 7. 00:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Ezt a kandallót vettem meg. [link]
2023. okt. 7. 00:11
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Az öntöttvas kandalló nyilván jobb, nálunk kibírt közel 20 évet gond nélkül, csak karban kellett tartani, évente kitakaríttatni szakemberrel az egészet.
2023. okt. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem elég egy porszívó kitakarítani? Én a régit is azzal takarítottam, a kéményt is magamnak szoktam nem kell külön kéményseprő.
2023. okt. 7. 01:00
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
Magát a tűzhelyet nyilván elég akár azzal kitakarítani, de a kéményt (és az oda vezető csöveket, ha esetleg nem közvetlen a csatlakozásod) érdemes megnézetni, szivárgás szempontjából is, mert a CO/füstgáz-mérgezés az nem játék.
2023. okt. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

120 mm-es a csonk itt is meg annál is ami volt. Nálam illeszkednie kell amit linkeltem is 120 mm-es füstcsonkkal rendelkezik és felső csatlakozás.


CO érzékelőm van, ennek a kályhának is vettem, abba a szobába ahová kerül. Az előszobában van a régi kandallónál fent a plafontól 30 cm-re, tőle fél méter távolságban.

2023. okt. 7. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!