Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vagdosom magam és suliba lesz...

Vagdosom magam és suliba lesz egészségügyi szűrő vizsgálat,meg lehet tagadni a vizsgálatot??

Figyelt kérdés

Vagdosom magam és suliba lesz Egészségügyi szűrővizsgálat és nézik a vagdosást is,és hát lekelesz öltözni és ha meglássa a védőnő/doki a vagdosás hegeit a lábamon meg a kezemen akkor mit tud csinálni?

(Elmondja anyámnak,vagy elküld pszihológus-hozz?)

Meg lehet tagadni az egészségügyi szűrő vizsgálatot??

És nem kioktatást szeretnék kapni!

Válaszokat előre köszönöm!



2023. okt. 12. 15:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Kaptál választ. Nem tagadhatod meg a vizsgálatot, az orvos értesíteni fogja a szülőket (szüksége esetén a hatóságokat, pl. egy testszerte kék-zöld foltos gyerek esetében már felmerül a családon belüli erőszak), ha bántalmazás nyomát találja meg.

Ellógni nem tudod, mert kötelező a vizsgálat, végső esetben a saját háziorvosodhoz utalnak be, hogy végezze el, ha az iskolában nem sikerül. Az orvos pedig majd tájékoztatja a szülőt hogy milyen segítséget vagy lehetőséget tud ajánlani a megoldásra. A mentális problémákra a pszichológust fogják, súlyosabb esetben a pszichiátriát.

2023. okt. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Sajnos megfogják tudni a szüleid, és szakemberhez is el kell majd mennetek. Maximum annyit tudsz tenni, hogy kéred, hogy hadd mehess be egyedül amikor soron kovetkezel, hogy legalább az osztalytarsaid ne tudják meg (ha nálatok is úgy van, hogy párban kell bemenni).
2023. okt. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Vége az életemnek:(((
2023. okt. 16. 18:58
 14/17 anonim ***** válasza:
Dehogy lesz vége. Még jól is elsülhet a dolog, lehet be fog válni, ha szakemberhez mentek. Mondjuk nálunk ez nem változtatott semmin, de mindenkinek vagy beválik, vagy nem, meg kell próbálni.
2023. okt. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

A hegek vannak rajtam már csak,de nagyon vastagok a kezemen meg a lábam is tele van vele és nagyon látszik!

És a hegekért is szólna?,es azt mondom hogy nagyon regen csináltam????

Vagy csak a friss vagasokat nézik?

Akkor is lesz következménye?

2023. okt. 16. 22:58
 16/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ez helyzet- és emberfüggő, hogy hogyan fogja lereagálni az orvos. Legyél erős és vállald fel szerintem. Jó ötlet lehet, ha esetleg megkéred őket, hogy egyedül mehess be.
2023. okt. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
végül mi törtènt?
ápr. 27. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!