Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért hiszem azt már elsőre...

Miért hiszem azt már elsőre hogy ugyse tetszenék az adott személynek?

Figyelt kérdés
Tehát ez pár éve így van velem, hogy általában az elérhetetlen fiúk jönnek be, akik pl sportolnak, vagy sokkal messzebb laknak tolem (altalaba instan fedezem fel oket) mindegyik adott valamilyen szinten remenyt de eselyt nem ez hosszu tortenet lenne de valami ilyesmi. Lenyeg a lenyeg hogy meg látok egy olyan fiút aki tetszik, mindjart az van a fejembe hogy " ő úgyse állna velem le" "ugyse tetszenék neki, neki biztos sokkal jobb/szebb lányok tetszenek " tehát lényegében a fiukat akik tetszettek azokat mindig túl értékeltem, magamat meg allá becsülöm. Igazából szerintem itt az onbizalmammal is baj lehet, lehet fel kellene keressek egy pszichológust, vagy ti mit tanacsolnatok? (Ezen az egészen én is valtoztatni akarok amugy)
2023. okt. 22. 12:43
 1/5 NTBS ***** válasza:
100%
Alacsony az önbecsülésed.
2023. okt. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Önbizalomhiány?
2023. okt. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
53%
Érdekes, az fel sem merül benned, hogy a helyesírásod miatt utasítanának el. Én azonnal kukáznék egy olyan pasit, aki így ír, nézhetne ki akárhogy.
2023. okt. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3. Bocsi, elfelejtettem oda írni hogy Angliába jártam iskolába, mar első osztálytól.
2023. okt. 22. 14:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Vicces, amikor a kérdezők leírásában ott a megoldás.


Önértékelési problémák, önbizalom hiányod van s ezekből adódnak az önblokkok, negatívitás, pesszimista hozzáálláss stb.


El kell kezdened önmagaddal egy jó és egészséges kapcsolatot kiépíteni. Előnyeidet, hátrányaidat felfedezni, elismerni, feldolgozni s elfogadni mindazt, aki vagy, majd mindezt fejleszteni, jobbat kihozni magadból, úgy hogy önazonos maradj.


Amint sikerül, helyére billensz s az általad vélt "jobb" pasikkal megtanulsz emberként társalogni, kapcsolatot kialakítani.


A kapcsolat mélysége pedig tőled és az adott illetőtől függ.


Amennyiben nem megy egyedül önmagad rendbetétele, fordulj szakemberhez.

Ha mellette se változik semmi, menj másik szakihoz, ám ha sokadik szaki mellett se javulnak dolgaid, akkor mindenképpen magadban keresd a hibát.


Pl nem vagy nyitott, nem gondolkodsz magadon, nem mersz szembenézni önmagaddal.


Pedig a változáshoz kell az énidő, önmagunk elemzése több aspektusból vagy akár külső szemlélőként reálisan gondolkodva meglátni dolgokat.

Stb.


Az a baj, manapság az énidőt, elmélkedést helyettesítik pl az elektronikai eszközök nyomkodásával. Pedig mindenkinek van ideje, csak nem jól kezeli azt.


Sok sikert.


Kezdetnek felezz meg egy lapot, vonulj el csendben önmagaddal, 0 zene, 0 inger, telo stb off.


A lap egyik oldalára írj előnyös dolgokat, mikhez értésed, miket szeretsz, milyen pozitív tulajdonságaid vannak,

A másik oldalra pedig mehetnek a negatívumok.


Sok esetben átlagos arány:

1/4 jó

3/4 negatív az eredmény, akiknél gond van önértékelésben.

2023. okt. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!