Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Furcsa dolgok a micéliumomon?

Furcsa dolgok a micéliumomon?

Figyelt kérdés
Megpróbáltam termeszteni gombát. Vettem egy csomag csiperkét, amiknek a végén maradt melicéliumból raktam egy darabot egy főtt búzás-cukros zacsiba. Azt vettem észre az első búzás zacsiban, hogy itt-ott van egy kis zöld folt, de csak kb 5-7 búzaszemen. Kissé elbizonytalanító volt, ezért átraktam egy darab micéliumot egy másik főtt búrás zacskóba, amiben még egy másik, furcsa kinézetű valami kerdett nőni, ami úgy néz ki, hogy nem lefelé, hanem felfelé kezdett terjedni, ilyen pókháló-szerű és apró fekete pontok vannak rajta. Kell ezektől féljek, vagy csak hagyjak nekük időt? Ki lehet ezeket valahogy javítani?

#gomba #micélium #Elszíneződések
2023. okt. 22. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Az penész.
2023. okt. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok egy szakértő de én úgy hallottam hogy csiperkét lótrágyában szoktak inkább termeszteni, a búzás szubsztrátum inkább laskára, süngombára stb szokták használni. Amúgy meg jól ki kell főzni/gőzölni előbb hogy csíramentes legyen, és amúgy is nagyon oda kell figyelni hogy más spóra ne kerüljön bele.

Biztosan elég jól utánaolvastál?

2023. nov. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, több videót néztem és cikket elolvastam, csak annyit kaptam, hogy milyen színű penészek vannak, arról nem kaptam semmit, hogy mi kapcsolata van a micéliumokkal.
nov. 20. 08:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Végül én is utánanéztem pár angol oldalon mert furdalt a kíváncsiság, és én is szeretnék idővel gombákat termeszteni.


A leírásod alapján a pókhálószerű, fekete pontos penész az nagy eséllyel a "rhizopus stolonifer", magyarul vszeg "fekete kenyérpenész" ami az egyik leggyakoribb penészfajta a világon, rothadó epren gyakori, ill. az első penész szokott lenni a régi kenyéren. Muslicák vagy más rovarok könnyen terjesztik gombablokkokra.


Sajnos ekkor ki kell dobni az egész blokkot mert betegséget okozhat. Nem is szabad belélegezni a közelében, és a gombát semmiképp nem szabad megenni. Ezt olvastam róla.


Sajnálom, ez vele jár :(

nov. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!