Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Rendezvényre csinálok zsákbama...

Rendezvényre csinálok zsákbamacskát, de nem tudom hogy készítsem el, a lottó részét. Segítség?

Figyelt kérdés

Zsákbamacskának nevezném a dolgot, de lehet van más neve, mert nem rejtett zacskós dolgokról van szó.


Úgy működik a dolog (ez a szokás), hogy az emberek vesznek X lehetőséget, és kihúznak annyi lapot, amire mindre fel van írva egy nyeremény, amit utána megkapnak. 5 szint van, a legalacsonyabbtól (matrica) a legmagasabbig (póló). Mindig nyernek valamit.


800 lehetőség van összesen. Ebből 10 a fő díj, 35 a második, 80 a harmadik, 175 a negyedik és 500 az utolsó.


Vettem 60 db kinyitható műanyag labdát, amikbe akarok majd rakni a papír darabot, ami írja, hogy mit nyertek. Amikor leosztottam a 10/800-at, vagy a 35/800 at és visszaszoroztam 60-annal, akkor kb semmi nem jött ki. 1 db póló, 3 db a második szintből stb de nekem valahogy ez nem fer. Tudom, hogy mint szervezőnek nem feltétlenül a célom, hogy a legjobbakat nyerjék az emberek, de azért rosszat se akarok. Nem profitra megy a dolog, hanem közösség építésre. Szerintetek ez így esélyileg rendben van?


Remélem érthető és tudtok segíteni a döntésben. Köszönöm előre is!


2023. okt. 28. 07:34
A kérdező szavazást indított:
Ez így rendben van
Szerintem rakj bele többet a magasabb nyereményekből
1 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
A szó amit keresel a tombola.
2023. okt. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nekem a tombola inkább olyan, mint a lottó. Legalábbis nekünk suliban az volt, hogy vettünk jegyet aztán kihúzták a számokat és csak az nyert, akinek a számát kihúzták. Itt meg mindenki "nyer". De, ha azt mondod, hogy ez is tombola, akkor legalább ezt is tudom most már :D
2023. okt. 29. 02:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!