Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért vannak szabályok?

Miért vannak szabályok?

Figyelt kérdés

Szerintem a szabályok csak megkötik az ember kezét és megölik a kreativitást.

Persze nem a KRESZ-re gondolok vagy törvényekre, hanem pl. ha meg akarsz tanulni valamit.


2023. okt. 30. 15:01
 1/4 KmsRys ***** válasza:

Én erre azt szoktam mondani, hogy azért vannak a szabályok, hogy legyen mit megszegni.


Egyébként, ha résen vagy, akkor tényleg lehet így csinálni. Ha tudsz mérlegelni, hogy miből mi sülhet ki, akkor az olyan szabályokat, amik megszegése nem von maga után semmi súlyosabb következményt, azokat megszegheted. Jó példa erre az, hogy a vasútállomáson tilos a dohányzás, mégis mindenki szívja ott a cigit, mert le se sz**ják, semmi következménye nincs, hiába írott (és bemondott) szabály.


Nagyon sok ember csinálja ezt, hogy "jelentéktelen" szabályokat szeg, ez egyfajta nyílt titok.

2023. okt. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De ha meg akarok tanulni valamit pl. rajzolni akkor csak nézem, hogy mások hogy csinálják, nem igazán tudok szabályokat megjegyezni. Lehet hogy ezért nem megy nekem a matek.
2023. okt. 30. 15:27
 3/4 KmsRys ***** válasza:
Huhh, a kérdés utolsó sora nem jutott el az agyamig, bocsi!
2023. okt. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem értem. Ha meg akarsz tanulni rajzolni, azt úgy csinálod, ahogy akarod. Nem fog megbüntetni a rendőr, nem kerülsz börtönbe, nem fenyeget meg a sarki uzsorás.

Nincsenek szabályok.

Ha te hanyatt fekve, napi kétszer tíz perc ráfordításával akarsz rajzolni tanulni, hajrá.

A legrosszabb ami történhet, hogy nem fog sikerülni.

Nem szabályok vannak, hanem tanácsok.

Mások a tapasztalataik alapján elmondják, mit javasolnak, te pedig azt csinálsz amit akarsz.

2023. okt. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!