Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Közúti bírságot,ha nem fizette...

7Alvo kérdése:

Közúti bírságot,ha nem fizettem ki,akkor megyen NAV-hoz?

Figyelt kérdés

Nem fizettem ki egy közúti szabálysértést 20.000FT-t,ilyenkor megyen a NAV-hoz és munkáltatón keresztül behajtják?Ez már egy éve történt.

Lekérdeztem az Adótartozásomat ügyfélkapun és nincs adótartozásom.Remélem érthetően írtam le.Köszönöm előre is.



2023. okt. 30. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
"Megyen", hát persze. Kellesz megyennie nékije.
2023. okt. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Behajtják rajtad előbb utóbb. Én 80k bírságot húztam 3 évig és ki kellett fizetni.
2023. okt. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Egyszer jött egy értesítés ez már több mint egy féléve azóta nem,akkor valószínű,hogy munkáltató által már behajtották volna?Egy kisválakozónak dolgozom falubeli barátom így lehet,hogy nem szólt.Ügyfélkapun lelehet kérdezni?
2023. okt. 31. 16:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, megy a NAV-hoz behajtásra. Mivel ez nem adótartozás, hanem köztartozás, ezért ezt a tartozást nem is fogod látni az adófolyószámládon. Ezeket úgymond "megkeresésre" hajtja be a NAV, tehát kizárólag a végrehajtók tartják ezt nyilván. Ugyanúgy ahogy a diákhitel tartozást, a kamarai tagdíjakat, a bűnügyi költségeket, a szemétdíj tartozást, stb. Azokat sem találod meg az adófolyószámládon, mert nem is kell, hogy rajta legyen, mivel nem adótartozás.
2023. nov. 5. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!