Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha külföldre költözöl, hogy...

Ha külföldre költözöl, hogy tudod kiíratni kint a vényköteles gyógyszereidet?

Figyelt kérdés

Elég kérni a magyar háziorvostól egy papírt és bemutatni a kinti háziorvosodnak?


Vagy újra el kell menni minden szakorvoshoz odakint, akik esetleg felül is bírálhatják a terápiádat? (Ezt nem szeretném, a mostani gyógyszereim jól beváltak. Arról nem is beszélve, hogy országok között nagy különbség van a protokollban, pl. Angliában sokkal kevesebb gyógyszert írnak ki.)



2023. nov. 4. 23:32
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
én néhány havonta hazajövök és kiváltom őket, és viszem magammal... vagy megkérem valamelyik családtagomat hogy váltsa ki. ja igen, és persze kiköltözés előtt nem árt jó viszonyt megalapozni a háziorvosoddal és a helyi patikával, sok fejfájástól megkímélhet...
2023. nov. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
másik dolog amit olvastam, hogy csomó európai országban túltolják a paracetamolt, és extra hatóanyagként beleteszik más gyógyszerekbe is, viszont ez nagyon nem tesz jót a májnak
2023. nov. 4. 23:52
 3/5 A kérdező kommentje:
^1: Ez az egyik opció. Meg se próbáltad odakint intézni?
2023. nov. 4. 23:52
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

nah, bőven elég volt egyszer veszekedni egy csomó fennkölt hülyegyerekkel, jó a szókincsem más nyelveken is, de bunkó csak magyarul tudok lenni igazán. meg különben is, azért mentem el, hogy tiszta lappal újrakezdhessem, nem gátol az állapotom semmiben, de nem akartam egy teleírt kartont is magammal vinni... ép emberként akarok élni, ha más emberek között látsz, soha nem mondanád meg, hogy valami nem jó bennem.

(egyszer próbáltam meg neocitrant venni a megfázásomra, de amikor ahhoz is pecsétes orvosi papír kellett volna, inkább ráírtam anyámra, felad-e négy zacskót képeslapként?)

2023. nov. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Pedig erre nagyon egyszerű a megoldás: ha külföldre mész, akkor ott kötsz biztosítást, elmész egy orvoshoz, és ha úgy látja felírja neked az azonos hatóanyaggal rendelkező generikumot. Ja, hogy az ellátás pénzbe kerül? Magyarországon is, csak elég messze van a színvonal más országokhoz képest.
2023. nov. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!