Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van-e annak jogszerű alapja,...

Saw Gerrera kérdése:

Van-e annak jogszerű alapja, hogy a háziorvos a jogosítvány megújítását csak laboreredmény birtokában vállalja? A labor itt minimum három hét késedelem, közben az okmány lejár.

Figyelt kérdés

#jogosítvány megújítás
2023. nov. 7. 12:04
 1/7 A kérdező kommentje:
Ilyen kötöttség legutóbb nem volt, sőt érdeklődésem alapján más orvos nem is alkalmaz ilyet. A bosszantó a dologban, hogy így járhatok lejárt okmánnyal, vagy gyalog. Megkérdeztem, hogy a laboreredményből ugyan mire lehet következtetni a volán mögötti viselkedésemre. A válasz kevéssé nyugtatott meg, mert azt állították, hogy a szaporodó orvosperek miatt vezették be. Gondolom a biztosító igyekszik az idős vezetők okozta balesetek anyagi vonzatait a háziorvosok nyakába varrni. Szép új világ.
2023. nov. 7. 12:10
 2/7 anonim ***** válasza:

Érvényes labor nélkül nem adhat ki semmiféle engedélyt a jogosítványhoz az orvos.

Az, hogy közben a jogosítványod lejár, magánügyed, az egészet indíthattad volnta egy hónappal korábban is, akkor nem lenne ilyen probléma

2023. nov. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

A laboreredmények NEM a volán mögötti viselekdésere utalnak, hanem azt mutatják pl. hogy nem vagy esetleg cukorbeteg anélkül, hogy tudnád, ugyanis ha az lennél, akkor bármikor elájulhatsz vezetés közben. A következményeket gondolom, ki tudod találni. De több más hasonló érték is található a labornál, nem véletlen kell megfelelönek lenni az eredményeknek.


A hülye összeesküvéselméleteket meg jobb, ha elfelejted!

2023. nov. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

75 éves vagyok, már többedik ciklus óta két évre kapom az alkalmasságot. A háziorvos mindig elküld laborvizsgálatra, EKG-ra.

Lehet, hogy különböző helyeken igen eltérő, de eddig még nem volt olyan, hogy labor esetén ne kaptam volna legfeljebb két munkanapon belüli időpontot, online lehetett foglalni, még COVID közben sem volt gond, és mióta az EESZT-t használják, hamarosan ott is van az eredmény, nem kell leletért menni, vinni a háziorvoshoz. (Kíváncsiságból megnéztem: így, viszonylag késő délután, holnaputánra 6 foglalható időpont van; úgyhogy változatlan a másfél évtizede tapasztalt helyzet.)

EKG-re nem is kellett még időpontot foglalni. Azért nem szeretem, mert így volt, hogy órákat is kellett várni.

2023. nov. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#2 Persze, indítottam volna, ha tudok erről a körülményről. Öt éve semmi ilyen nem volt, besétáltál a váróba, kivártad a sorodat, amíg bejutottál az orvoshoz, az asszisztens kitöltette veled az űrlapot, csevegtél az orvossal, majd kalap-kabát, mehettél az okmányirodába. A koromon kívül ahhoz képest semmi nem változott.

#3 "A hülye összeesküvéselméletet" az asszisztenstől hallottam, amikor átvettem tőle a labor-beutalót. Árnyékra vetődtél, nem vagyok cukros és nem is szoktam ájuldozni, és ezt éppen a háziorvos tudhatja legjobban.

#4 Biztos valami elit helyen lakhatsz, mert itt hosszú évek óta többhetes várólista van laborra, és semmilyen alternatíváról nem tudok.

Mindazonáltal köszönöm a válaszokat, azonban a kérdésem lényegére egyik sem ad még utalás jellegű választ sem. Jogszerű-e az alkalmassági vizsgálathoz a labor eredmény megkövetelése? Ennyi lett volna a kérdésem. Ugyanis a kollégám, aki egy évvel fiatalabb nálam, egy másik orvosnál nemrégen kapott alkalmasságit labor nélkül, valamint a neten sebtében feltalált információk között sehol nem szerepelt az orvosi alkalmasság feltételeként labor vagy bármilyen más eredmény.

2023. nov. 10. 09:04
 6/7 anonim ***** válasza:

"#4 Biztos valami elit helyen lakhatsz.". Úgy bizony, egy baranyai faluban, a pécsi járásban.


"azonban a kérdésem lényegére egyik sem ad még utalás jellegű választ sem. Jogszerű-e az alkalmassági vizsgálathoz a labor eredmény megkövetelése?"

Igen, jogszerű; az orvos döntésétől függ. Vannak a jogszabályban esetek, amikor az alkalmasság csak szakorvosi vélemény alapján bírálható el, de nincs semmilyen jogszabályi akadálya, hogy az elsőfokú vizsgálatot végző orvos bármilyen vizsgálati, szakorvosi véleményt kérjen. Például, akár alvásvizsgálatra is elküldhet.

De ha vitatod a jogszerűséget, akkor kérdéssel, panassazal fordulhatsz az Országos Tisztifőrvoshoz; ő szakfelügyelőn keresztül kivizsgálja az esetet.

2023. nov. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%

"Árnyékra vetődtél, nem vagyok cukros és nem is szoktam ájuldozni, és ezt éppen a háziorvos tudhatja legjobban."


Tudod, a legtöbb ember EGY IDEIG NEM CUKROS, aztán egyszer csak az lesz - ezt pedig csak egy AKTUÁLIS labor mutatja ki, a fél évvel korábbi nem.

2023. nov. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!