Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Angliában hogy működik a...

Angliában hogy működik a munkahelyi szabadságnapok kiadása?

Figyelt kérdés

5 napos munkahét és 8 órás munkanap esetén egy 23 éves munkavállalónak hány nap szabadság jár egy évben?

Ha nem év elején, hanem pl. július 1-én kezdődött a munkaviszony, Angliában is az adott évre, időarányosan állapítják meg a szabit mint itthon? Vagy van valami más szabály?



2023. nov. 8. 14:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Itt élek, tapasztalat, dolgoztam sok helyen.

Pontosan úgy, mint magyarban. Vannak helyek, ahol korrektek, kiadják, kérdezik mikor akarod. Vannak helyek ahol sunyítanak, próbálják kihasználni hogy idegen vagy, és van a kettő között is. Pont mint otthon. Van hely, ahol megkérdezik, hogy ledogozod-e és kifizetik pluszban. A lényeg, hogy legyél képben, tájékozódj, mozogj a munkatársak között és ne szégyellj kérdezni. Nálunk éves szabi van, vagyis dec 31-ig ki kell venni ami jár, átvinni nem lehet.

Az én személyes véleményem, ha "szereted" a munkahelyedet, vagyis normálisan dolgozol, ha hívnak pár túlórára, akkor bemégy és nem fúrsz, pletykálsz, kavarsz, gyűlölködsz, akkor a munkaadó is ilyen lesz veled. Ha az ellenkező csoportba tartozol (a munkahely fészbukra van, lógás, munkakerülés, nem veszem fel a céges telefont) akkor számíts rá, hogy veled is hasonlóan bánnak majd.

2023. nov. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy leírtad.

Én az első típus vagyok. Szeretem a munkámat és a kollégákat is. Túlórázni sűrűn kell, egyelőre nem gond.

A HR-es azt mondja, hogy az éves szabi 28nap + a munkaszüneti napok, összesen 35 nap. Ami nekem furcsa, hogy 06.30-ig kell kivenni és utána töltődik fel újra 35 napra. Tehát nem úgy mint otthon dec.31-ig .

2023. nov. 8. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!