Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A NAV felé küldtem egy e-mailt...

A NAV felé küldtem egy e-mailt. Mikor várható válasz rá? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

nov. 23. 09:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Vagy soha, vagy egy olyan értesítést kapsz, hogy az e-mail nem hivatalos kapcsolattartási forma, a beadványodat nyújts be személyesen, ügyfélkapun keresztül, postán feladva, vagy ePapír szolgáltatás igénybevételével.


[link]

nov. 25. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A férjemnek egyelőre nincs ügyfélkapuja, de válasz email-be elkérték az adóazonosítóját. A Lényeg, közúton futárként dolgozik""," necces ha kijelentették" és kapott egy olyan levelet, miszerint nincs biztosítása már.
nov. 25. 08:05
 3/13 anonim ***** válasza:
Minél hamarabb csináljon ügyfélkaput, mert pl. azt is le lehet kérdezni pár perc alatt, hogy a munkahelye mennyi járulékot vallott be
nov. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"A férjemnek egyelőre nincs ügyfélkapuja, de válasz email-be elkérték az adóazonosítóját. "


Akkor szerencséd van, hogy foglalkoznak egyáltalán az üggyel. Nagy valószínűséggel postán fogja megkapni a választ, mert ha e-mailben válaszol vissza az ügyintéző, akkor nem fogadnék arra, hogy sokáig ott fog még dolgozni a NAV-nál. Úgy rúgják ki fegyelmivel, mint a huzat -> adótitok megsértése.


Ugyanis e-mailben bárki küldhet bárkinek a nevében levelet a NAV-hoz. Beazonosíthatatlan. Így az ügyintéző nem tudhatja, hogy kinek válaszol valójában vissza X. Y. ügyében. Nem véletlenül találták ki az ügyfélkaput.


Majd azért írd meg, hogy hogyan kaptál visszajelzést a NAV-tól, mert nagyon kíváncsi vagyok rá. Őszintén. Köszönöm!

nov. 26. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Elkérték az összes adatát. A gond az, hogy közúton futárkodik" , És félő hogy nincs bejelentve.
nov. 28. 19:18
 6/13 anonim ***** válasza:

"Elkérték az összes adatát."


Ez nem releváns. A volt férjem is tudja az összes adatomat. Ettől függetlenül igencsak remélem, hogy egy általa megírt e-mail alapján nem adnak ki rólam semmiféle adatot neki. Mert ha igen, akkor már rúgatom is ki a köztisztviselőt a NAV-tól.


Viszont ha válaszolnak "neki" az én bejelentett lakcímemre postázott levélben, akkor az nem adótitok sértés, mivel nem hozzá jutott el a tájékoztatás rólam, maximum nem fogom érteni a dolgot, mivel nem ismerem az előzményeket hozzá -> a volt férjem kíváncsiskodását...


Így érthető?

dec. 1. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#6 Amennyiben elkérték az adatait, gondolataim szerint válaszolni is fognak.

Mint írtam feljebb, válasz e mailbe kérték az összes adatát.

dec. 1. 07:51
 8/13 A kérdező kommentje:

Hamarabb írtam ide, mint megnézzem az e mailt.

2 napra rá válaszoltak, csak két napig nem néztem meg.


Általánosságban tájékoztatjuk, hogy jogviszonya rendezésre került 11.27-én.



Konkrét információért keresse fel ügyfélszolgálatunkat itt: NAV Észak-budapesti Adó- és Vámigazgatósága - kormányablakban működő NAV-ablak - Nemzeti Adó- és Vámhivatal (gov.hu)"

A lényeg benne van.

dec. 1. 08:06
 9/13 anonim ***** válasza:
Tehát konkrét adat nincsen benne a szóban forgó illetőről (az jó), de az "általánosságban" szó már igen, mivel általános tájékoztatást adhatnak ilyen módon is. Ügyesen oldották meg, hogy megnyugtató választ mégis kaptál adótitok sértés nélkül! :)
dec. 2. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nekünk, ez bőven elég. Cak hogy volt 2 nap megszakítás. A könyvelő eb@szta, igy nem tudjuk, hohy jár-e neki, járadék.
dec. 2. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!