Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért hazudik a Naphíre.hu?

Miért hazudik a Naphíre.hu?

Figyelt kérdés

Két példával találkoztam kevesebb, mint 24 óra alatt.


"Most érkezett: meggyilkolták a magyar műsorvezetőt"

Nem gyilkolták meg Sváby Andrást, egy krimi-realityben szerepelt, abban "ölték meg", vagyis esett ki.

[link]


"Rendkívüli hír: az RTL-re költözik a Dancing with the Stars"

Nem költözik, a Kanapéhuszárok című műsorban fognak arra (is) reagálni emberek.

[link]



És gondolom, ezek nem egyedi esetek.



nov. 23. 11:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%

Annyira fel lett tolva az ingerküszöbe az embereknek, hogy egy átlagos tényközlő címre nem kattintanak. "kiesett XY az YY nevű reality-ből" - elvből sem kattint rá egy átlagos ember, mert a valóságshow-k műfaja nálunk le van járatva.

Lassan mindent kattintásvadásszá kell tenni, mert akkor a címnél többet nem fognak elolvasni, a kattintás viszont kell a bevételhez. Eljutottunk odáig, hogy már a clickbait-et is utálják az emberek, és arra sem mindig kattintanak, így azon is csavarni kell és még izgalmasabbá tenni.

nov. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

"Gyászol a világ: Brutális kegyetlenséggel meggyilkolták a népszerű színészt"

Azt gondoltam, hogy Az árulók – gyilkosság a kastélyban legújabb kiesőjéről van szó, de nem sajnos tényleg megöltek valakit. Már ha igaz, amit a cikkben írnak, de azt is csak az Origora hivatkozva.


Ezt érte el a naphire.hu, nem fogok hinni neki semmiben, le is tiltom.

nov. 23. 12:26
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Ez az oldal szinte csak clickbaitből áll, és olyan módszereket alkalmaz, amihez alacsony értelmi szint szükséges, ami ezt még képes befogadni vagy igényelni (efölött nincs gyomrod hozzá). Ehhez képest még a bulvár is nívós.
nov. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 qkker1 ***** válasza:
53%
Ezt hívják clickbait cikknek! Kell egy vonzó /nyomokban igazságot is tartalmazó/ cím, amire rákattintanak a népek.
nov. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%
Egy ideig a Facebookon is követtem, de az ilyenek miatt töröltem. Sajnos egyre több oldal veszi át ezt a szokást, azaz a lényeg elhallgatását, vagy félreérthető megfogalmazását a címben kattintás reményében. 15 ember meghalt a borzalmas balesetben! Mondjuk kelet-Timurban, de az mindegy. Szörnyű! Meghalt a híres színész. A kutya nem ismerte, 50 éve volt egy kisebb szerepe... De az itteni kérdések közt is sok ilyen van, bár valószínűleg csak lustaságból. Az ilyeneket sem nyitom már meg.
nov. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Újabb példa :D


"Baj van, megszűnik az ismert tévécsatorna"

[link]

Igen, bizonyos BILD TV, melyről én még soha nem hallottam, de ez lehet, hogy az én hibám. Ez a csatorna "sugározta a német kézi- és kosárlabda bajnokság mérkőzéseit"


Egyébként sajnos a Google Hírekben nem lehet letiltani hírforrást, csak a Felfedezésében.

nov. 26. 10:32
 7/17 anonim ***** válasza:
Dehogynem, ha be vagy lépve.
nov. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Be vagyok, hogyan lehet?
nov. 26. 11:56
 9/17 anonim ***** válasza:
nov. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

"Ha nem szeretne több hírt kapni az adott forrásból, koppintson a Továbbiak Egyebek majd Összes hír elrejtése a következőtől: [forrás] Forrás elrejtése lehetőségre."

Nálam (telefonon) nincs is Egyebek, csak Mentés későbbre, Megosztás, Visszajelzés küldése és Tartalom bejelentése.

nov. 26. 14:24
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!