Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Másfél év munkaviszony után...

Másfél év munkaviszony után álláskereső lettem, levelező tagozaton tanulok, kapok így bármilyen álláskeresési járulékot és jelentkezhetek munkaügyi által indított tanfolyamra, illetve számít-e, hogy részmunkaidős állás volt?

Figyelt kérdés
Pár napja szűnt meg a munkahelyem. Nem tudom mennyi idő míg találok munkát. 24 éves vagyok jelenleg és nem tudom pontosan hogy működik az álláskeresési járadék igénylése és folyósítása. Illetve ha huzamosabb ideig nem lesz munkám érdemes lehet e nappali tagozatra visszamennem és diákmunkát vállalni, vagy a munkaügyi által indított tanfolyamokon részt vehetek ha valamelyik szimpatikus?

nov. 29. 21:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Minél előbb jelentkezz a legközelebbi kormányablaknál, vagy ahol a foglalkoztatási osztály működik, és ott mindent elmondanak.

By the way: tudtommal 3 év munka után jár az álláskeresési járadék, de lehet, hogy mégsem - már nem napra készek az infóim. Mindenesetre nem árt regisztálnod, hogy a TAJ-od érvényes legyen, amíg náluk vagy regelve, addig ők fizetik ezt, úgy tudom.

nov. 30. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ja: a legfontosabb: amiért még a legfontosabb, hogy regelj (ha fővárosi vagy), mert ingyenes BKK bérlet jár (BKK bérlet álláskeresőknek), csak kérni kell a BKK hatósági igazolást, amivel kiválthatod az egyik BKK/BKV pénztárnál. (Ezt nem szokták reklámozni.)

Vidéken nem tudom, hogyan múködik ez.

nov. 30. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!