Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Művészek! Kértek engedélyt,...

Művészek! Kértek engedélyt, ha felhasználtok egy interneten talált képet a munkátokhoz?

Figyelt kérdés

Főleg fotókra gondolok. Azt tudom, hogy a grafikusoknak folyamatosan kell licenset kérni mindenre de mi a helyzet pl a hivatásszerű festőkkel?

Találtam Facebookon egy fotót, nem portré, hanem egy tájkép és szívesen megfesteném de nem az én szellemi munkám hozta létre csak lemásolom. Persze én nem vagyok hivatásos, csak magamnak festek de ha az lennék, kiállítanám vagy el is adnám akkor ahhoz már kell engedély?



dec. 1. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
A művészet szabad.
dec. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Festők között is sok vita van erről. Sok festőművész szerint eleve nem is művészet fényképről másolni.


Minimum illene engedélyt kérni, illetve feltüntetni, hogy kinek a képe alapján készült a kép, hiszen az ő képe nélkül a tiéd sem készülhetne el.


Egy Shakespeare vagy Petőfi idézetnél sem csinálsz úgy, mintha te magad találtad volna ki, hanem elmondod, hogy kinek a gondolatát idézed. Miért lenne ez más a festészetnél?

dec. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm
dec. 7. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!