Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fejben számolás megkönnyítéséh...

Fejben számolás megkönnyítéséhez vannak tippjeitek?

Figyelt kérdés

Akármennyire is gáz, de nekem nehezen megy (gyorsan) fejben számolni.

Nemrég jelentkeztem egy ételbárba pultos pozícióra, ahol ugye kasszázni is kell(ezelőtt sohasem csináltam). Voltam próbanapon és már az első nap beraktak a kassza elé is. Igazából a használatával nem hiszem, hogy lenne gond, viszont amitől nagyon félek, mert tudom, hogy nehezen megy, az a visszajárónak a kiszámolása. Így bizonytalan is vagyok. Reménytelennek érzem, de hogyha van, akinek van bevált módszere, akkor azt/azokat megprobalnam



dec. 6. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A bankót oda teszed a gép mellé, elé.

A pénztárgépen, vagy monitoron látod a végösszeget...

És elkezded felfele számolni, ahogy szeded a visszajárót:

14.325.-

30

50

400

500

15.000.-

és a 20.000.-

és ugyan így leszámolod a vendég elé.

Köszönjük! További szép napot...



De kérd meg Őket, mutassák meg, hogyan tudod beütni, hogy mennyiből kell visszaadni! Ezt a pénztárgép és az alkalmazás is tudni szokta...

Sosem használtam, de tudom/láttam hogy váltótársam így dolgozik.

dec. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az egyes írja, a visszajárót mindig visszafelé számolva kell. Csak épp kommentálod is hangosan, hogy a vevő/vendég is tudjon követni.

14320, adsz egy tizest, mondod, hogy ezzel 14330

Adsz egy huszast, ezzel 14350

Adsz egy ötvenes, ezzel 14400

Adsz egy százast, ezzel 15000...

dec. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Kezdem érteni.


Ott is ezt mondták, de nem értettem, akkor hallottam erről először. Zavarban is voltam, hogy a sok vendég előtt ezt kell nekem tanítani, hogy megértsem.


Mondták, hogy mutatja a visszajárót is a gép, de nem tudják úgy beállítani, hogy mutassa. Pedig iszonyatosan nagy segítség volna.

dec. 6. 19:02
 4/4 anonim ***** válasza:

"de nem tudják"

A pénztárgép típusa alapján - pénztárgép szervízben segítenek.

A legtöbb műszerész jó fej...


"Adsz egy ötvenes, ezzel 14400

Adsz egy százast, ezzel 15000..."

Ajaj - Az még mindig csupán 14.500.-

:-)


Ha nem értesz valamit, merj kérdezni! És figyeld a ténykedéseket. Most én még mindig azzal kínlódok. Hogy 3 hónap alatt a leendő fő kasszás csaj nem tanult semmit. Kiabálja a nevemet.

Mert abban a pillanatban hogy kicsit is váratlanabb, ritkább esemény történt. Elrohant nyomkodni a telefonját...

Nem tud pénztárt zárni, jóváírni, helyesbítést csinálni. Ha bankkártyás fizetést készpénzbe üt. Megáll a tudománya...

Ja, és 2 hónapig 1+ ember állt a műszakban szinte végig mellette.


Tehát kérdezzél. Gyakorolj amikor ráértek a kasszánál arra az esetre, ha

- rossz összeget ütöttél

- bankkártyás fizetést készpénzesként vitted be

- mit csinálj ha a vendég azt mondja rosszul adtál vissza

és a többi esemény, ami nálatok felmerül...

dec. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!