Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi örömük van az embereknek...

Mi örömük van az embereknek abban, ha valakit kihasználnak ?

Figyelt kérdés
Annyira nem tudom megérteni, hogy amikor valaki a szívét, lelkét kiteszi a másikért teljesen az ellenkezőjét kapja vissza, kihasználják... aztán még a végén Te leszel a hibás mindenért..

dec. 10. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Hülye az aki hagyja

2. Miről is van szó pontosabban?

dec. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
#1 vagy inkább naiv, tapasztalatlan, esetleg depressziós.
dec. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1. Röviden empatikus emberke vagyok. Így folyton az lebeg a szemem előtt, hogy mindig segítsek másokon, ebben lelem örömöm... de néha elfáradok, mert nem minden esetben kapom vissza, azt a figyelmessegét az emberektől, amit én megteszek értük.
dec. 11. 09:48
 4/6 anonim ***** válasza:

Látod, én pont ilyen vagyok, mint te.

Most 54 vagyok és lett egy pár ember, nő körülöttem, akik nem a haszonlesi módon töltik velem az idejüket és én se velük. Vagyis türelem, az aki hasonló mint te, úgyis összekeveredtek valahogy és mentek együtt tovább.

dec. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod! Remélem hamarosan nekem is eljön azaz idő...

Csak sajnos a mai világban egyre jobban azt tapasztalom, hogy mindenki azon van, hogy a másiknak keresztbe tegyen, a szeme előtt mutatjuk a szépet és a jót a háta mögött meg úgy kibeszélik, mint annak a rendje...

dec. 11. 12:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Jómagam is segítőkész, empatikus típus vagyok, ám határok vannak s ezt tudják is rólam.

Simán mondok igent, ám nemet is.

Sőt az ajtót is rácsukom arra, aki spontán akar beesni. Holott alap, hogy egyeztetünk és úgy megyünk a másikunkhoz, hogy ne zavarjuk semmiben a másik felet.


Fektess le szabályokat, tartsd magad hozzájuk, amennyiben pedig tiszteletben tartanak, mint embert, adok-kapok alapon mehetnek a dolgok.


Pl jelenleg falra csinálok 3D képet, fotós ismim pedig cserébe befotózza a pl legutóbbi jade faragványaimat, melyek mennek eladásra.


Az más, ha pl egy idegen elesik és felsegíted. Nem egyszer volt rá példa.

Vagy pl kórházból kifele menet belefutottam pár rosszúl tájékozódó emberkébe és el is kísértem őket.

Volt, aki azt hitte ott dolgozok, pedig csak megjegyeztem elsőre az egész térképet, 3D ábrát.


Minden emberi kapcsolat adok-kapok alapú.

A jó és alap hétköznapi dolgok is, ha belegondolsz. Amolyan "kihasználás" - nak mondhatnánk igazából mindent. Kölcsönös, de egészséges szintű kihasználás,ha úgy vesszük.

febr. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!