Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Segítenéte k kitalálni az...

Segítenéte k kitalálni az enneagramom?

Figyelt kérdés

Pusztán kíváncsisági kérdés.

ENTP vagyok, és a 2 enneagram, ami gyakran kijön az 8w9 és 4w5. És mindkettő nagyon közeli.


ENTP 4w5

- Introverált vagyok annak ellenére, hogy E az első betű

- Elég érzékeny vagyok

- Nem mindig prioritás nálam a vitázás

- ENTP 4w5 elv kevésbé határozott, és bár elég határozott vagyok, nehezen mondok nemet

- Fe-m túl erős, és túl fejletlen, emiatt nagyon érzékeny vagyok

- Hajlamos vagyok önzésre

- Manipulatív vagyok


ENTP 8w9

- Elég diplomatikus vagyok, a legdiplomatikusabb akit ismerek

- Kevésbé vagyok érzéketlen... hajlamos vagyok arra (erőteljes Ti), de mint mondtam, elég érzékeny vagyok, úgyhogy ez is stimmel

- Nagyon ambiciózus vagyok, jobban mint a legtöbb ENTP

- Bár elég "witty" vagyok, ez a leíárs az ENTP 8w9-ről illik rám: "ENTPs are usually described as charming, witty, and full of sarcasm. Yes, ENTP 8w9s will still have this in their arsenal. However, they will rarely use it.


This might be because of their fear of being misunderstood. Misunderstand a witty remark and that can lead to a full-blown conflict.


Thus, you are less likely to see their witty side."

- Fegyelmezett vagyok, nagyon is, ENTP létemre.

- Hajlamos vagyok dühkitörésekre

- Nem vagyok jó döntéshozó (döntésképtelen se, de nagyon nagyon nem vagyok határozott döntéshozó)

- Hajlamos vagyok people pleasernek lenni

- Hajlamos vagyok irányításmániás lenni



dec. 10. 18:28
 1/5 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

Források a jellemzésekről.

dec. 10. 18:28
 2/5 Mojjo ***** válasza:
42%

"Introverált vagyok annak ellenére, hogy E az első betű"


Ez olyasmi, mint a kopasz vagyok, annak ellenére, hogy dús hajam van?

dec. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az MBTI jóval összetettebb, mint hogy a négy betű mi. A kognitív funkcióknak van a legnagyobb nyomatékja a személyiségtípusokban (tanulmányozd őket, ha érdekel az MBTI).


Az ENTP kognitív funkciói a Ne-Ti-Fe-Si. A domináns funkció a Ne (extrovertált intuició), és nekem egyértelműen ez a domináns funkcióm, dacára annak hogy inkább ambivertált vagyok, mint egyértelműen extrovertált.

dec. 10. 19:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem fogod elhinni, de én is sokad gondolkodok/gondolkodtam, hogy ENTP 4w5 vagyok-e, viszont lehet inkább INFPt mondanék magamnak. Mindkettő kombináció nagyon hasonlít az XNFP-kre. Én is nagyon erősnek érzem magamban a Ti-t, de ott van az az Fi is. Szerintem ezeken is gondolkodj el és ne csak a teszteknek higgy, ásd bele magad jobban a témába. És zavard magad jobban össze, mert igazából ezt nem lehet teljesen megállapítani. Mindig máshogy viselkedünk és minden funkciót mindenki használ, csak más mennyire preferálja. Sőt, a teszteredményekben simán előfordul, hogy a 4 leggyakrabban használt funkció Ti Fi és Te, Si, ami nem is "követi a szabályokat", szóval ja. Fura ez a dolog, sztem nem is teljesen működik ez a rendszer, de cserée érdekes és sokat foglalkozom vele. ((Most veszem észre, hogy nem a kérdésre válaszoltam itt, bocsi))


Az írottaid alapján meg nehéz megállapítani, meg nem is ismerlek, de a 4w5t mondanám

jan. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nálam a Ne-Ti-Fe-Si egyértelmű, a Ni-m és a Te-m is erős, az Fi-m gyenge, Se-t szinte nem is használok. Az MBTI-ba elég mélyen beleástam magam, az enneagramba még nem. Ennélfogva nem tudhatok jobb eredményt ennél (legutóbb 6w7 jött ki, az is játékban van).
jan. 14. 08:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!