Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha meggondoltam magam és...

Ha meggondoltam magam és mégsem kell a megrendelt csomag (MPL csomagautomatába) akkor mi a teendőm?

Figyelt kérdés
Utánvétes csomag, kaptam az emailt hogy feladta a webáruház, akiktől rendeltem, viszont már találtam másik üzletben ilyen terméket, így nincs szükségem a rendeltre.

dec. 13. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Felveszed a kapcsolatot az eladóval, közlöd vele, hogy elállsz a vásárlástól, illetve kifizeted a szállítás és a visszaszállítás költségét. Csupán ennyi.
dec. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jogodban all 14 napon belul elallni, de az is benne van a jogszabalyban, hogy a visszakuldes postakoltsege a vasarlot terheli. Sajnos a sok multi hozzaszokatja a nepet, hogy ingyen is visszakuldhetik (pl. emag), mert nekik ez apropenz. Azert sajnos, mert mi is kivallalkozaskent rendszeresen rafizetunk, ha a kedves utanvetes rendelo megcsak nwm is szol, csak egyszeruen lekaksizza a csomagot es visszajon hozzank... mi pedig tobb ezer Ft-ert korbeutaztattuk a termeket a semmiert az orszagban.
dec. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szóval ha nem veszem ki, akkor az átvehető időpont lejárta után visszaviszik és kész?
dec. 14. 08:40
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ha nem veszed át akkor visazaviszik, ezzel viszont nincs kész, mivel az eladó teljesen jogosan követelheti rajtad a szállítással kapcsolatos költségeket, illetve ha írásban nem nyilatkozol az eladó számára a visszaküldésről, akkor akár szerződésszegés miatt is beperelhet. Gondolod, hogy a hülyeségedért önként és dalolva más fizet majd? Talán rendelgetés előtt el kellett volna olvasni az ászf-et, nem pedig utólag itt megkérdezni azt, ami az értelmes emberek számára egyértelmű és nyilvánvaló.
dec. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!