Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Romaniaban csinaltam meg a...

Romaniaban csinaltam meg a jogositvanyom, de azota nem volt lehetosegem vezetni. Eltelt 10 ev es lejart az ervenyessege augusztusban. Meg van idom ervenyesiteni vagy mar ujra meg kell csinaljam a jogsit? Vizsgara es vezetesre go dolok.

Figyelt kérdés
dec. 15. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:
De ce nu intrebi romanii din Romania?
dec. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Új jogsit kell csináltatnod, ennyi. Amíg az nincs meg, addig nem vezethetsz, mert megbüntetnek. Ez annyiból áll, hogy elmész a háziorvosodhoz alkalmassági igazolásért, azzal bemész az okmányirodába, és igényelsz egy újat, aztán pár napin belül kiküldik. Senki nem tudja rajtad kívül, hogy abban a 10 évben mennyit vezettél. Így nem is indokolt újravizsgáznod(bár szvsz az lenne, ha egyáltalán nem vezettél).
dec. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szoktam vezetni vagyis inkabb nyaron, mikor otthon vagyok Romaniaban es segitek szuleimnek. Viszont mikor Magyarorszagon vagyok akkor csak villamossal es metroval kozlekedem.
dec. 15. 19:42
 4/4 anonim ***** válasza:
De az senkit nem érdekel, hogy mennyit vezettél. Azért jár le a jogosítvány érvényessége 10 év után, mert a törvény szerint kötelező az orvosi alkalmassági vizsgálat ilyen időközönként, idősebb emberek esetén ez lehet kevesebb is. Nem kell újravizsgáznod.
dec. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!