Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudom meg a hangfalból...

James64 kérdése:

Hogyan tudom meg a hangfalból kijövő zsinór polaritását azon kívűl, hogy ne szedjen szét megint?! Nincs multiméterem és nincs hangfrekvencia jelgenerátorom sem.

Figyelt kérdés

Elkövettem azt a hibát a hangszóró peremcsere előtt, hogy nem jegyeztem fel melyik volt a piros.

Videoton DC2050E



dec. 18. 15:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél rá némi DC-t, ha kifele jön tőle a hangszóró akkor jó a polaritás, ha befelé akkor rossz.
dec. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ha lenne egy lapos vagy egy 9V-os elemem meg is tudnám oldani. Gondolom ugyan úgy járok el mint ha teszteném a hagszórót, hogy működik-e.
dec. 18. 16:23
 3/12 anonim ***** válasza:
Semmiben nincs semmilyen elem, egy biciklilámpa nem kallódik a környéken, hát persze.
dec. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
:-) megoldom egy 1,5v-sal. Persze ha eljutok odáig.
dec. 19. 10:58
 5/12 feri 45 válasza:

A hangszóró gyárak megegyeztek, hogy a polaritást úgy jelzik, hogy egyenáramot kapcsolnak a hangszóróra, és amelyik polaritásra a kosárból kifelé ugrik a membrán, azt piros ponttal vagy + jellel jelölik. A hangszóróra néhány voltos feszültséget kapcsolnak rövid időre. Ez fél-egy másodperc! Nem több!!!

Hangfaladnál el kell távolítani a hangszóró szövetet a membrán megfigyelése érdekében.

Kérdezed, hogy "melyik volt a piros"? Ez vezeték vagy hangszóró csatlakozóján pont vagy + jel. Én hangszóró tekercselő is vagyok. A leégett tekercsnél nem lehet megállapítani a tekercselés írányát. A gép orsója balra vagy jobbra forgott-e. Ilyenkor készítünk egy tekercset a mi gépünk forgása alapján, majd a végén 1,5 voltos elemmel jelöljük a + vagy piros pontot. Ez lehet, hogy az eredeti gyári jelzéssel ellentétes. A hangszóró az eredeti gyári minőségben szól!

Üdv:H.F.

dec. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Jelentem a művelet végrehajtódott. Meg van a siker. Szépen muzsikál a hangfal. Ha 3 hónap után is így fog működni akkor elmondhatom, hogy a peremezés is jól sikerült mert bírja a ragasztás.


Következő projectem a Pioneer A-203 erősítőm kontakt tisztítása lesz. Hangerő szabályzásnál vannak fura zajok. Néha a loudness kapcsolásnál is hallok dolgokat.


Köszönöm az eddigi segítő szándékot!

dec. 19. 22:10
 7/12 anonim ***** válasza:
Potikra a teljesen színtelen, vélhetően szintetikus műszerolaj elég lehet, tisztítani nemigen kell. Elég egy cseppet bejuttatni a pályára, ami nem ritkán szétszedés nélkül is adja magát. Néhány oda-visszajáratás után eloszlik kellően. Ha szétszedős, akkor elég egy fülpiszkáló vékonyan felhordani, a tisztítást elhagynám annak ellenére is, hogy érzem rá én is a kényszert... Évekig gondmentes szokott lenni. Pucolni azért nem kell, mert kenve kicsit berakódik a kopásba is a cucc, meg az olajnak is segít, hogy legfeljebb annyira váljon jó vezetővé, mint a pálya alatta. Lehet, hogy mindegy lenne egyébként. Cserélni biztos nem kell számottevően hamarabb, ha pucolod se, sőt, talán úgy bírja tovább, nem foglalnék állást, elenyésző lehet a különbség. A lényeg, hogy le tudod beszélni magad egy vélhetően szükségtelen lépésről.
dec. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Műszerolajat valamikor még a varrógéphez használtam. Talán a hajvágóhoz is van még de nem merném használni a potméterhez.

Eddig egyszer szedtem szét az erősítőt egy youtube videó alapján. Egy CHIP nevezetű kontakt tisztító spray-t használtam.

Viszont kenő cuccom az most nincs.

Amit írtál ennek a potikra műszerolajnak még utána nézek.

dec. 20. 11:13
 9/12 anonim ***** válasza:
Szilikonolaj vagy -zsír is jó lehet, ami tapasztalataim szerint szilikon(-olaj) spray formájában valahogy sose jó ilyenekre. Meg van külön kontakt tisztító+kenő spray, szerintem az a legjobb. Elméletben ill. tananyagban soha semmi nem kell a pályára, néha tisztítani kell, és óvni kell a koszolódástól. A gyakorlatban önmagát koszolja, lehetne nyugodtan tökéletes vákuumban is. Ezért is van ez a csúnya kis hack, hogy ne évente kelljen szétkapni-összerakni, hanem maximum egyszer (vagy ha van kis lyuk, akkor egyszer se), és nagyon gagyi alkatrészek esetén is kb 5 év nyugalom következik az első valamirevaló sercenésig.
dec. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 feri 45 válasza:

Potihoz a kontakt spray-t ajánlom, de ha erősen kikopott, úgy, hogy megszakad a hang, akkor poti csere. Elő fordul, hogy szétszerelve a csúszó étintkezőt bejebb vagy kijebb erőltetve új pályán tökéletesre változik.

Üdv:H.F.

dec. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!