Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik magyarországi műemlék...

Melyik magyarországi műemlék épület a legértékesebb?

Figyelt kérdés
Ki lehet-e számolni egyáltalán, hogy pl mennyit ér az országház? Tudom nem lehet eladni, vevő se valószínű hogy lenne rá. Nekünk eszmei értéke van, de ha forintosítani kellene, mint egy műtárgyat, akkor kb mennyi lenne az értéke? Vagy a Budai várpalota? Esztergomi Bazilika? Fertődi Festetics kastély? Ha igen, akkor melyik épület érne a legtöbbet? Nem mai épületekre gondolok, mint mondjuk a Puskás stadion, vagy az Aréna pláza.

dec. 25. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy a parlament.
dec. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egy 2015-ös cikkben kiszámolták a Budai vár értékét, és 2000 milliárd ft-ra jött ki. [link]

A Parlament többet érhet?

dec. 25. 19:50
 3/4 A kérdező kommentje:

Ebben a cikkben a parlament épületét számolták ki, hogy mennyi lehet az eszmei értéke. ( Nem szakértők) 400 milliárd ft-ra jött ki. Bár nem tudom mennyire lehet ez valós? [link]

Van -e más épület még magyarországon ami többet érhet ezeknél?

dec. 25. 20:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Sokféle szempontok lehetnek, és nem csak pénzbeli érték létezik.

Az Országház a harmadik lehnagyobb a világon. És parlamentnek épült, és ezt a funkció tölti be megszakítás nélkül. Én mindenképpen első helyre teszem. Vélemény.

dec. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!