Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mért nem megy tőnkre a film...

Mért nem megy tőnkre a film amikor beteszűk a fényképezőgépbe?

Figyelt kérdés
Nem értek a fényképezéshez de tudtomal az analog fényképezésnél a fény pillanatnyi rávetűlése a folmre adja meg a képet. De akkor amikor beteszik és közben fény éri mért nem mehy tönkre?
jan. 8. 02:15
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Mert mondjuk fel van tekerve benne a tokban és csak a vége látszik ki....
jan. 8. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A film elején még nincsenek képkockák.
jan. 8. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A film eleje, amit kihúzol és beakasztod a felcsévélőre, az is fényérzékeny. De leszámolják belőle a gyártók azt a részt. Úgyhogy nem számít az se ha fény éri. Attól még meglesz a 24/36 képkocka, a fennmaradó részből.
jan. 8. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kétféle kiszerelésben voltak tekercsfilmek. A legismertebb a kisfilm (Leica néven is emlegettük) kazettában van. Egy fekete bársony csíkkal bélelt szűk nyíláson bújik ki. Az a kis rész valóban tönkre megy, de úgy is van kitalálva. Befűzéskor még kb. 15 centi fényt kap, de ez sem gond. Baj csak akkor történhet, ha menet közben véletlenül kinyílik a gép, vagy tévedésből kinyitják. Akkor is csak a kazettából már kihúzott rész ég be. Meg akkor, ha nem tekerik vissza rendesen kivétel előtt.

Szélesebb filmek (rollfilmek) egy orsóra voltak feltekerve, úgy hogy fekete papírszalag volt a végéhez rögzítve. Ezt kellett befűzni. A papír belül fekete, és viszonylag vastag. Néhány menet elég volt a film védelméhez.

Mindent múlt időben írok, de lehet, még léteznek. Egykor hivatásos voltam, de elszakadtam a fotózástól teljesen. Így nem tudom, kaphatók-e még.

jan. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!