Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A férfi kerekpároknál miért...

A férfi kerekpároknál miért van váz?

Figyelt kérdés
Az öregek alig bírnak leszállni tőle.

jan. 11. 16:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Váz nélkül a levegőben nem állna meg se a kormány se az ülés se a kerekek.
jan. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A felső csőre gondolsz. Női kerékpárra kell cserélni, én is azt fogom tenni.
jan. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A mai bicajok nagyrésze már unisex.
jan. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Senior Séf ***** válasza:
Régen nem voltak ennyire masszívak a vascsövek. Vagy irgalmatlanul nehéz lett volna a váz, vagy kellett egy merevítés bele, hogy a robusztusabb férfinép alatt ne ferdüljön el. Később, a technika fejlődésével (valamint a szebbik nem súlybeli felzárkózásával) okafogyottá vált az a plusz vasdarab, de pasik megszokták, hogy "férfias" jármű van alattuk.
jan. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Aki nem bír leszállni róla, miért nem olyan biciklit vesz, amiről bír?
jan. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5. Tudod ez úgy van, hogy amikor vette, még felpattant rá, és ment a szoknyák után. Frissen, fickósan. Most már az SZTK-ba menne, nyögve. A társától meg nem könnyen válik meg. Ha 40 évig jó volt a parasztbicikli, akkor nem vesz csilivili újat.

De a kérdéshez ez nem tartozik.

Nem néztem, nézek utána, de a felső cső nyilván tartást ad a váznak, de lehet ferde us, vagy az alóval párhuzamos. Mint a nőinél.

Utóbbi nyilván a hosszú szoknyák miatt alakult ki.

A vízszintes meg szerintem a futógép öröksége lehet. Volt olyan fából készült szerkezet, ami egy deszkából állt, rajta üléssel, és ahhiz csatlakozott két kerék és a kormány.

jan. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor tartsa meg, nem kötelező használni is. Vegyen elektromos rollert...
jan. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7. Aha, majd a 78 éves bácsi rollerel megy kapálni.
jan. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De amúgy jogos a kérdés, már 40 éve is volt női vázas versenybringa, valószínűleg csak hagyomány, mint a kocsiknál a hűtőrács, amire szerintem 50 éve sem volt már nagy szükség, ahogy már a nagy lámpákra sincs, de ez kell az embereknek...
jan. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!