Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » TB kiskönyv elveszett mi a...

TB kiskönyv elveszett mi a teendő?

Figyelt kérdés
Elhagytam a TB kiskönyvemet, attól félek hogy emiatt nem tudnak majd beléptetni az új munkahelyemen. Mi ennek a menete? Kapok az új munkahelyen egy üreset és be tudnak léptetni gond nélkül vagy emiatt nem tudok majd munkába állni?

jan. 13. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, az új munkahelyen adnak újat, semmi gond.
jan. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
0%

Csak akkor lesz gond mire nyugdíjba mész, mert ha nem lesz meg nem számolják el azokat az időket amik benne voltak.

Mondjuk addigra lehet úgysem lesz nyugdíj mert összeomlik a rendszer, szóval lehet mind1

jan. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
2-es ez hülyeség...Mindent látnak számítógépen a rendszerbe.Meg addigra szétmegy a papír alapú kiskönyv mire odajut. Ha lesz nyugdíj, lesz-e aki fizesse...
jan. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is elveszett. Tudsz újat venni nyomtatványboltban, de láttam az Auchanban is. Visszamenőleg úgy tudod megszerezni a bejegyzéseket ha elmész az előző munkahelyeidre és ott pótolják azokat. Nekem már a harmadik munkahelyem van az elvesztés óta, de nem pótoltam a könyvet, nincs is. Elvileg arra kell, hogy ha a központi adatbázis megsemmisülne akkor te tudjad a munkaviszonyaidat igazolni. Így nekem nem maradt más mint imádkozni, hogy ne vesszen el az adat rólam. Mivel sok cég már nem is létezik ahol valaha dolgoztam, így lehetetlen pótolni a kiskönyvet visszamenőleg.
jan. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem fog megsemmisülni a központi adatbázis. Ennyi erővel attól is félhetnél, hogy a banké szűnik meg és törlik a bankszámládat... Imádkozás helyett nyugodtan nézegesd a [link] oldalon, de bármikor akár ki is kérheted az eddigi jogviszonyaidat papíron a nyugdíjbiztosítótól.
jan. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!