Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy aki Nyíregy...

Miért van az, hogy aki Nyíregyházán vagy környékén dolgozni akar egyszerűen nem tud elhelyezkedni sehova?

Figyelt kérdés
Miért ennyire képtelenség elhelyezkedni a környéken? Miért kell mindenhova ismeretség a bekerüléshez?

febr. 1. 12:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Mert az irodai, melegben uldogelos, jutyubozos munkahelyek a csokosoke. A szalagmunka var rad.
febr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos sok gyárba is kell a csókosság. Csak tudnám a miértjét, miért és hogyan alakult ez ki.
febr. 1. 15:28
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Milyen végzettséged van?
febr. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Van egy diplomám, ami kb semmire se jó (igazságügyi szervező). Igaz most van munkám csak éppen nem Nyiregyen hanem Pesten. De előtte egy kínlódás volt az egész, és több barátom is hasonló cipőben van a környéken.
febr. 1. 23:42
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Ez a végzettség inkább hátrány a versenyszférában, mivel ezzel inkább az állami szférában tudnál érvényesülni, de ott sem sok pénzért. Ha pedig diplomával jelentkezel az aljamunkákra, még megy is a levesbe az önéletrajzod túlképzettség címszóval. Kíváncsiságképp ránéztem az álláshirdetésekre Nyíregyházán, és azért találtam meglepő dolgokat is. Például adatrögzítő havi nettó 177e ft-ért? Lol, ennél talán még a mekiben is többet adnak. Elég szorult helyzetben kell lennie az embernek, hogy ennyiért menjen el dolgozni, feltéve persze ha a saját fizetéséből kell eltartania magát, vagy netán másokat is. Ha rám hallgatsz, maradj inkább ott, ahol vagy, és ha nem tetszik valamiért, akkor csak aláírt munkaszerződéssel a kezedben mondj fel. Vagy esetleg előtte képezd át magad valami olyanra, ami a versenyszférában is hasznosítható. Például könyvelő álláshirdetésből többet is láttam, csak ahhoz persze olyan végzettség is kell, és azért nem gondolnám, hogy annyira rosszul fizet, főleg ha maszekban is csinálja mellette az ember. Azt azért nem állítanám, hogy Nyíregyházán nincs munka, mivel bőven van álláshirdetés, ellenben az viszont igaz, hogy azok egyáltalán nem ilyen irányú és jellegű végzettséget kívánnak meg.
febr. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Átképezném én magam csak tudnám mire, hogy szülőföldemen végre behívjanak valahova dolgozni
febr. 3. 00:08
 7/11 anonim válasza:
100%

Én is laktam ott sok évig. Amíg suliba jártam nem volt gond. Utána több tanfolyamot is el végeztem, de igazából azokkal az a gond, hogy nem adnak semmi gyakorlatot legalább is én mindig így jártam. És ugye sok helyen meg több éves tapasztalatot várnak el így hiába van meg a papír. Legkönnyebb a gyors éttermekben, pizzériákban volt

elhelyezkedni, de ott meg nagy a pörgés.

márc. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

Mindenhol ez van.


A városunkban még a takarítói állásra is harc megy. Akinek az ismeretsége van magasabb pozicióban az nyer.

márc. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
23%

Ez azért van, mert a tisztességes, kétkezi munka büdös mindenkinek. Pedig jól képzett szakemberre mindenütt lenne szükség, csak hát ugye azt lenézik, az nem menő.

Oszt' tessék, itt az eredmény: egy vízszerelő, ács, asztalos, villanyszerelő néha hónapokra ad időpontot, és hanyatt esel, mikor az árat meghallod.

Cserébe bölcsészekkel meg hasonlókkal Dunát lehet rekeszteni, csak épp ők nem tudnak szakképzést igénylő munkát végezni, úgyhogy mosogatnak Londonban, állnak a szalag mellett Münchenben - vagy nyafognak gyíkhun hogy nincs nekik való munka.

márc. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

9-es

Igen, kell a jó szakember stb, ám amikor oda jut az ember, hogy szaki kell nekik, akkor húzzák a szájukat, hogy megkérjük az árát... (amiből leadózunk, helyszínre kimegyünk stb. Ezekre nem is gondolnak.)


Jómagam nő létemre sok olyan férfiakra jellemző munkakörökben is dolgoztam.

Burkoltam, festettem, gletteltem, tapétáztam, kárpitoztam (holnap folytatom magamnak a fotel itthonra), villanyszerelő is voltam, ám a húzott szájakkal rengeteget találkoztam és szarul esett, hogy tisztességgel, precízen és perfektül megcsináltam mindent... Olyat is, ami plusz volt (azt ingyen), mert nem tudtam elnézni perfekcionistaként, hogy valami vacakul van megcsinálva.


Alkalmazotti munkakörökben pedig, ha jól teljesítesz vagy 150%-on, a népnek az se jó.

Holott a munkakör meghírdetésében precíz, jól teljesítő embert kerestek.

A kollegák viszont elkezdtek keresztbe tenni, kicseszni velem, mert féltették a helyüket és a lustább, kényelmesebb munkamenetet.


Megjegyzem, hogy 40feleti felnőtt emberekről van szó. Csak testben érettebbek, fejben, emberségben nem igazán.


Akkor voltam 24...


Sose volt büdös a munka, inkább az emberek gusztustalan viselkedései.


Megoldottam, online boltot nyitottam saját termékekkel.


Egyrészt az említett emberek zömének viselkedései, tettei miatt.

Másrészt az elprotekciosodott munkaszerzés miatt, amit írtam is 8-as válaszolóként.

Harmadrészt pedig: terveztem ezt a lépést, mint célt, ám nem ilyen korán, így nehezebb volt az elindulás,elindítás.


Anyám se hitte el pár évvel ezelőtt, hogy ilyen lett a világ.


Persze, mert egy megszokott helye volt évekig. Majd jött a pofon, új melóhelyet kellett keresnie... Akkoriban szembesült a helyzettel, amit mondtam neki, de nem hitte el.


Végül apám barátján keresztül egy politikus kezei által lett melóhelye.


Ilyen lett az ország.

ápr. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!