Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aliexpressen kell vámkezelési...

Aliexpressen kell vámkezelési díjat és áfát fizetni?

Figyelt kérdés
Bocsi ha hülye kérdést tettem fel nagyon új vagyok az oldalon. Szóval amikor rendelek 29051 forint értékben akkor kell vámkezelési díjat és áfát fizetni? Ha igen akkor hol fizessem be és kell-e valamit ezen kivül fizetni? És hogyan tudom kiszámitani az áfa és a díj árát?

febr. 6. 09:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, de ebay már kellett volna, és inkább visszaküldtem, mert nem volt nagy érték.
febr. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak nem értem miért irjak azt hogy 2021 július elseje óta kell ezeket fizetni bármelyik csomagnál?
febr. 6. 11:22
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Aliexpress már az összesítőben automatikusan kiszámolja és hozzáadja az áfát, így azt náluk fizeted meg a rendelés leadásakor. Vámeljárási díj akkor van, a Posta a kiszállító és ők csinálják a vámolást. Ez valamennyire zsákbamacska, mert a rendelés leadásakor nem biztos hogy egyértelműen ki tudod választani azt a szállítási módot, amivel az EU-s behozatalt megkerülik (behozza először az EU-ba, majd ott újra feladja EU-s országból, így kijátszotta az EU-n kívüli behozatal díjait). Ha kell fizetned, erről majd a Posta értesít e-mailben és SMS-ben (ezért adj meg rendeléskor minden kapcsolattartási adatot), ahol kiválasztod hogy neten keresztül befizeted, vagy átvételkor.
febr. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!!
febr. 6. 12:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!