Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Piacon vettem egy légpuska...

Piacon vettem egy légpuska MKH tanúsítvány nélkül ,kipróbáltam bivaly erős gyanítom,hogy meghaladja a 7,5 J-t,be kell -e vizsgáltatnom ?

Figyelt kérdés
legpuska
febr. 9. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen okból kifolyólag akarod bevizsgáltatni? Mi lenne a célod vele?

Ha több mint a megengedett, visszaviszed a piacra? Vagy feljelented az eladót? Esetleg magadat? Vagy netán azért kell a papír, hogy amikor a kertben lövöldözve egy eltévedt lövedék megsebesít egy szomszédot, akkor egyből fel tudd mutatni, hogy szabálytalan fegyvered van?

febr. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogyan az 1-es is írta, minek, mi értelme van? Nyilván, ha baleset történik és az azt követő hatósági bevizsgálás során megállapítják, hogy nem "szabálytalan", hanem törvénybe ütközik a birtoklása engedély nélkül(!), akkor értelemszerűen súlyosabb büntetéssel jár a mutatvány. De ha megfelelő helyen (például lőtér, szántóföld) és körültekintően lövöldözöl, ügyelve a biztonságra, akkor a kutyát nem fogja érdekelni a légpuska torkolati energiája. Ha valóban meghaladja a 7,5 J-t, és legálisan szeretnéd tartani, akkor ahhoz megfelelő fegyvertartási engedély szükséges.
febr. 10. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
OK ! Es mi van akkor ha netán éjszaka többen megtámadnak az ingatlanon belül,es önvédelemre használnám akkor is kellene fegyvertartási engedély ?
febr. 10. 07:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Három külön dologról van szó ez esetben.

Ha éjjel saját ingatlanodban többen megtámadnak, akkor akár tüzérségi löveggel is védekezhetsz, jogos védelemnek minősül.

Ettől függetlenül, a szabálytalan fegyver miatt büntetésre számíthatsz - de a jogos védelmi helyzetet ez nem befolyásolja.

A harmadik az, hogy ha éjszaka többen egy lakásban rád támadnak, a lehető legrosszabb módja a védekezésnek egy légpuska. A hosszú cső miatt nem tudsz vele mozogni, lövésenként kell töltened-felhúznod, és azért nem hiszem hogy akkora ereje lenne hogy ruhán keresztül is megállásra kényszerítsen valakit.

Nem kéne annyi rambó-filmet nézni.

febr. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Így igaz, lakáson belül a légpuska leginkább mint bunkósbot használható. A csövénél fogva hadonászol vele. De ha többen jönnek, akkor kb. elveszik tőled, feldugják a hátsódba, és úgy sütik el. Szóval én inkább úgy eldugnám a helyedben magam elől is, hogy ha betörnek hozzám éjszaka többen, akkor én se találjam meg. Egy ilyen éjszakai támadás nem úgy néz ki, mint a Tom és Jerryben, hogy a macska megáll, és figyelmesen nézi, ameddig az egér előveszi a puskát, keres hozzá lőszert, megtölti, aztán pofán lövi vele.

Egy légpuskalőszer amúgy is csak akkor hatásos, ha szemen találod az illetőt. De ahhoz meg az kell, hogy nyugton maradjon, ameddig célzol.

febr. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen ! Nem is arra vettem, hobbi celloveszet céljából de azért nem állnék szemben a puska csovevel (elrettentés)
febr. 12. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!