Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni a sörös...

Mit lehet kezdeni a sörös dobozokkal? MÉH telep nem veheti át. Szemét?

Figyelt kérdés
Automaták sincsenek már. Aludobozok.

febr. 17. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szelektív kukád nincs? Abba mehet.
febr. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én a szelektív kukába dobom.
febr. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, az lesz. Több százat gyűjtöttünk össze. Csak eddig pénzt adtak érte a MÉH telepen.

Köszönöm!

febr. 17. 20:40
 4/9 anonim ***** válasza:

Vannak még ahol átveszik, csak nagyon kevésért.( Kb 150ft/kg)

De majd visszahelyezik az automatákat, csak nem tudom a régebbi sörös dobozokat is átveszik-e? Így én a helyedben vagy várnék, vagy leadnám szelektívbe ingyen. 150 Ft/kg-os áron meg nem érdemes elvinni kis mennyiséget olyan helyre ahol átveszik, mert többe kerülne a

szállítás, mint amennyit fizetnének. De majd az új italos üvegeket beváltó automatákkal együtt kerülnek ki az alu dobozok beváltók is. Csak még idő kérdése.

[link]

febr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Végig olvasva azt szűrtem le, ha lesznek ilyen automaták, csak a 2024. Január 1. után gyártott palackokat veszik át 50 ft-ért, a az újratölthetőeket 70 ft-ért. Szóval jobb ha szelektívbe viszed. Erre meg még egy csomó időt várni kell. Majd a vonalkód alapján azonosítja a gép, hogy mikor

gyártották.

febr. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Noren1989 ***** válasza:
37%
Esetleg beolvasztod hàzilag.
febr. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Attól hogy lágyfém az alumínium nagyon magas az olvasáspontja
febr. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 Én nagyon fiatalon olvasztottam be aluminiumot. Nem papírvékony alu dobozokat, hanem rendes vastag, akár fél, 1 centi vastag darabokat. Nem volt autóm, és sok volt a cucc méretre, ezért gondoltam beolvasztom egy gázpörkölővel öntött vasból készült jókora kondérba. Nem mondom, hogy nem égett le a hajam, meg a bőröm, és rohadt sokáig kellett izzítani, hogy megolvadjon, és elérje a 630 fokos hőmérsékletet. De nem lehetetlen. Ha jól emlékszem még akkor jó ára volt az alumíniumnak, és 11 kilóért kaptam 5000 ft-ot. ( De ennek már sok éve) Tudom butaság, meg sok macera volt, beolvasztani, és egy táskában elcipelni a méh telepre. De fiatal voltam, és kellett a pénz😄
febr. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezen az árlistán is látszik, ha alu öntvényt adsz el annak 350 ft kilója, ha viszont alu dobozokat, annak 134 ft. De bele kell számolni az olvasztáshoz felhasznált energia árát is, meg a szállítást. Nem beszélve arról, hogy mekkora kupac alu doboz kell akár 1kg alu öntvényhez is. Ennyiért nem éri meg semmiképp. [link]
febr. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!