Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a teendő egy ilyen helyzetben?

Léda7 kérdése:

Mi a teendő egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Egy albérletben lakom már régóta, de nem egyedül egy lecsúszott iszákos férfi és, az apám is itt ebben a panel lakásban lakik.

A férfi elég zavaró volt dohányzott a szobában (buzlott az egész ház) fogyasztotta az ételeinket,nem takarított maga után stb...

Már mesélt régebben apukámnak, hogy tartozás miatt lehet börtönbe kell vonulni.

Nagyon vártam már mert ide szeretném költöztetni a fiam, a helyére.

Az utolsó fizetésnél, mikor jött a tulaj a pénzért haladékot kért, amin a tulaj közölte ha nem tud akkor se ki kell pakolnia.

Dolgoztam, mikor jött majd munkában hívott a tulaj hogy nincs itt az illető, és sehogy sem éri el ki van kapcsolva.

Itt mégis beszéltük, hogy akkor ki költözik és a fiam jön a helyére már nem sokára elsőnek kellene fizetni. A probléma ott kezdődik a férfi azóta se jött a cuccaiert semmit sem lehet róla tudni, nem lehet elérni.

Pedig a szobát meszelni, festeni kellene, nagy takarítás, bútor csere és csak utánna lehetne költözhető. Most várunk már egy hete...

Eddig cigi csikkeket szedtük csak a szobájából össze a földről.

Az is felmerült hogy már be vonult de mégis csak miért hagyott itt mindent?

Mit tudnánk tenni, hisz a cuccai hoz nem nyulhatunk, de itt sem maradhatnak..?



febr. 23. 23:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Dobjátok ki a szemétbe az egészet, rakassátok rendbe a lakást, és legközelebb normális embereknek adjátok ki. Az ilyenekkel sajnos nem lehet mit kezdeni.
febr. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Albérlet... Miért ragaszkodtok ennyire a helyhez?


Megjegyzem: adósok börtöne nem létezik.

Másról van ott szó, mint szimpla eladósodás.


Se a NAV, se semmi hivatalos behajtó nem küld börtönbe.


Sőt, azt lesik, hogy mikor lesz az illetőnek rendes munkája és csaphatnak le rá, hogy behajtsák a pénzt.


Helyetekbe elköltöztem volna már régóta egy ilyen ember mellől.

De ugye nem vagyok a helyetekben.


Ti tudjátok.


Ki tudja milyen problémás ügyei vannak az illetőnek, amikről nem tudtok.


Ki tudja meddig lesz távol stb.


Az ilyenek évekre is eltűnnek, ha olyanjuk van. Pl menekülnek az uzsorás vagy rendőrség elől stb.

febr. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Nehéz ügy! Szerintem én bérelnék egy pici raktárat vagy garázst, kérnék róla számlát, és amíg elő nem kerül, addig fizetgetném, majd ha előkerül, fizetési meghagyással kifizettetném vele, ha magától nem fizeti ki.

Viszont ha nem kerül elő egy évig, akkor buktad a pénzt, de azt csinálsz a dolgaival, amit akarsz.

febr. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igazad van 3-as...

Fizetik az albit, ahol a lakótárs már eleve nem fizet, mellette pluszba fizessenek egy senkiházinak???


Akkot már költözzenek el ennyiből.

A főbérlő pedig el tud járni szerződés alapján a pasival.


Max lesz mégegy rendőrségi ügye a gyanús alaknak.

febr. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!