Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha el szeretnék válni a...

Ha el szeretnék válni a férjemtől és a haz amiben élünk csak az én nevemen van de a válóper beadása előtt ráíratom a fiamra akkor is ki kell fizetnem neki a ház értékének a felét ?

Figyelt kérdés
Neki is van egy háza ami az ő és a húga tulajdonában van de egyiken sem laknak benne. Én nem tartok rá igényt csak az a lényeg hogy az én házam és telkem legyen biztonságba tőle.

márc. 23. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha házasság előtt már a tiéd volt, vagy örökségből vetted (egyedül), akkor külön vagyonnak számít, nen kell belőle a férjedet kifizetni.

Ha az ingatlanban a házasság alatt történt értéknövelő beruházás (felújítás, korszerűsítés), akkor annak az összegnek a felét követelheti a férjed válás esetén.

márc. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Volt felújítás, de az szinte minden a szüleim spórolt pénzéből volt.


Gondolom válás után lesz egy értékbecslés csináltatva a házra. De viszont honnan fogjak tudni mennyit ért a ház a felújítás előtt ha akkor nem volt csinálva róla becslés?

márc. 23. 20:44
 3/10 anonim ***** válasza:

Ködös a dolog..

Férjed háza a házasság kötésetek előtt már a tulajdonában volt?

Ha igen, nem képezi a válási vagyonmegosztás részét, nincs közöd hozzá.

A válaszból nem látszik, a ház amiben éltek a házasságkötés után került-e megvásárlásra.

márc. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A házat amiben élünk a házasságunk alatt íratták át a szüleim rám. Szintén a másik házat ami a férjem és húga nevén van, a házasságunk alatt örökölték az ő szüleitől.
márc. 23. 21:21
 5/10 A kérdező kommentje:
Az én házakban élünk a férjemmel, mert ő jött ide hozzánk lakni házasságunk után. Az ő házuk, amit örököltek most üresen áll. Viszont a mi házunknak nagyobb az értéke.
márc. 23. 21:26
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A férjed és húga házához semmi közöd, nem lehet követelésed.

"házasságunk alatt íratták át a szüleim rám".

A felújításra költött pénz közös, kivéve, ha igazolt az eredete, mely szerint az nem közös háztartásban élésből származik.

A felújításra fordított pénz számlákkal igazolható.

márc. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Engem egyáltalán nem is erdekel az ő háza. Nekem nem kell tőle semmi.


Csak az a baj hogy ismerem őt és tudom milyen, ha tehetné a saját gyerekeitől is elvenne mindent, ezért szeretném megmenteni legalább a házamat. Ezért kérdeztem hogy úgy nem e lehetne hogy a válóper előtt elajandekozom a hazat a két fiamnak. Ugy hátha nem kellene neki fizetni válás után.

márc. 23. 22:44
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Nem egészen világos minden, mert túl kevés az info. Ha a szüleid a házat pl. csak neked ajándékozták, és konkrétan ilyen módon és kikötéssel írták a nevedre, akkor ahhoz a férjednek nem lesz köze, külön szerzemény lesz a válásnál. Ha viszont az a helyzet, hogy férjednek valamilyen formában köze van/lett a házhoz jogilag, akkor te egyedül nem ajándékozhatod tovább a gyerekeknek, mint ahogyan el sem adhatod nélküle. Ha elajándékozod így, akkor a bíróság vissza tudja állítani az eredeti állapotot, és persze ez alapján intézi majd a vagyonmegosztást. Úgyhogy először azt tisztázd stabilan, hogy jogilag kié a házad, kit milyen jog (és kötelesség) illet meg vele kapcsolatosan. Mindent pontosan és részletesen mondj el egy megbízható ügyvédnek pl. a lakóhelyeden. Ő rengeteget fog kérdezni, de így fogod megtudni a legbiztosabbat. Ha egy fél ház értéke a tét, akkor egy ügyvédi beszélgetést minimum megér szerintem. Mert egy jó válóperes ügyvéd olyan apró részleteket is ismer a jogból, amiket a te olvasóid nem feltétlenül. Ráadásul minden eset egy kicsit különböző. És pont az az apró különbség határozhatja meg a lényeget, a végeredményt. Rengeteg példát tudnék írni, amelyeknek mind más és más kimenetele lett. Ha kiderül, hogy elvileg elajándékozhatod a házat, mert csak a tiéd lenne egy válás esetén, akkor felesleges foglalkoznod az ajándékozással, és vállalni annak költségeit... És igen, ami a házon történt felújítást illeti, vitás esetben valóban tudni kell majd pl. számlákkal is igazolni, hogy a szüleid pénzéből történt a finanszírozás. Ha úgy néz ki, hogy nem közös megegyezéssel indultok neki egy válópernek, akkor úgyis mindenképpen szükséged lesz egy ügyvédre, szóval sikeresen válassz ki egyet! A legjobbakat kívánom Neked :-)
márc. 24. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Noren1989 ***** válasza:

Egyetértek #6ossal.


A te hàzad ràdiratàsa dolgot kellene körbejàrni, mert ott simàn befigyelhet egy 50%os érték kifizetésére irànyuló kérelem...

márc. 24. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindenre ment a zöld kéz. :)
márc. 24. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!