Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az Olasz és a Spanyol nyelv...

Az Olasz és a Spanyol nyelv tényleg nagyon hasonlit egymásra?

Figyelt kérdés
Miben hasonló?
2010. okt. 26. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:

A közös latin eredet miatt.

PL.

dulce viva - édes élet

dolce vita - édes élet

:)

2010. okt. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen eléggé hasonló, talán kiejtésben kicsit más és írásban, de sok közös szavuk van(mint például az előttem szóló írta)
2010. okt. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A számok is mutatják a hasonlóságot és különbséget:

1 uno - uno

2 dos - due

3 tres - tre

4 cuatro - quattro

5 cinco - cinque

6 seis - sei

7 siete - sette

8 ocho - otto

9 nueve - nove

10 diez - dieci


:)

2010. okt. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi voltam! És egyiket a másik után megtanulni nem nehéz? Úgyértem pont a hasonlóság miatt nem lehet bele gabalyodni?
2010. okt. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én ugy tudom hogy ha OLasz után tanulod a Spanyolt akkor pofonegyszerűűű, Viszont forditott esetben sokkal nehezebb...
2010. okt. 27. 17:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindkét nyelvet tanulom magánszorgalomból, mert tetszik. Az a tapasztalatom, hogy az elején pontosan tudtam, melyik az olasz, melyik a spanyol, de mikor kihagytam a tanulást, már kezdtem keverni a szavakat. Folyamatosan kell velük foglalkozni, sok szöveget kell hallgatni, például házimunka közben is.

:D

2010. okt. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ a második válaszolónak és a kérdezőnek!! :D:D:D Én pont spanyolt tanulok most második idegennyelvként, és gondolkodtam, hogy majd harmadiknak olasz lesz, de lehet akkor inkább mégse.
2010. okt. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!