Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell lakcímre hivatalos...

Hogyan kell lakcímre hivatalosan bejelentkezni Bécsben?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, sikerül kivenni magánszemélytől egy lakást. Utána mi a terndő? Hova kell vinni a bérleti szerződést, hogy lakcímkártyám legyen?

ápr. 3. 03:42
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Foberlo elkuldi/odaadja neked a formanyomtatvanyt amit alairt, te kitoltod, es beviszed a keruleti Gemeinde-ba, ott pedig megkapod a LohnZettelt.
ápr. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bécsben Meldeamt, és Meldezettelt kap, Lohnzettelt a fizetéséről állítanak ki és az másik bürokrácia. amúgy minden stimmel.
ápr. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Bocsanat, teljesen igazad van, meldezettelt akartam irni, nem tudom hogy lett belole Lohnzettel :))
ápr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Na oke, ezek a szavak ponrosan mitjelentenek? Csak hogy tenyleg ertsem.
ápr. 4. 10:00
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Melden-jelentkezni

Lohn- fizetés

Zettel-cetli, papír

ápr. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

És a Meldeamt? Meg kerületi Gemeinde? Az olyasmi, mint nálunk a kormányablak?


A többit köszi.


Megtanulom ezeket megigerem.


Azt is hallottam valahol, hogy osztrák bankszámlát is csak ezek birtokában lehet.

Egyáltalán kulfoldi bankkártyákkal lehet fizetni a boltban?

ápr. 5. 16:40
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A Gemeindet rosszul irtam, nemreg koltoztem egy kis osztrak falubol Becsbe, es meg keverem a kettot, mivel ott Gemeinde volt. Becsben valoban Meldeamt van. Ezek kb a kormanyablaknak felelnek meg igen.

Osztrak bankszamlat a legegyszerubben allando bejelentett osztrak lakcimmel lehet nyitni. Ideiglenessel is lehet, de az sokkal bonyolultabb es a bankok nem is kulonosebben kedvelik.

Persze hogy lehet kulfoldi bankkartyaval fizetni.

ápr. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ó köszönöm :)


Szerinted melyik a "legpestiesebb" kerület? Nézegettem most lakásokat, aztán a wikipedian a kerületek elhelyezkedését, hogy fejben szokjam és bírjam hova tenni. Én ezt a belvárosi, körúti hangulatot keresem itt is, nem szeretnék nagyon kinn a nagyon családiházas nyugiban lakni.

Tök fura, hogy bútorozatlanok a lakások.

ápr. 6. 05:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!