Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha a felettesem és a főnököm...

Ha a felettesem és a főnököm többször szóvá teszi, hogy miért van a villany felkapcsolva fényes nappal, az arra utal, hogy a dolgozók fizetésére is úgy tekintenek, hogy minél kevesebb "befektetésből" minél több hasznot tudjanak húzni?

Figyelt kérdés

ápr. 8. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

A kapitalizmusban mindig úgy tekintenek a fizetésedre, villanykapcsolótól függetlenül.

A vállalat/vállalkozás nem szeretetszolgálat.

ápr. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A két dolognak semmi köze egymáshoz. A Balázska-retorikát leszámítva elég gyorsan elfelejtetted, hogy az elmúlt pár évben komoly gazdasági-, és energiaválság is volt errefelé. De enélkül is rá lehet szólni egy kreténre, ha fényes nappal jól látna világítás nélkül is, akkor minek pazarolja az energiát erre. A kretént is abban az értelemben kell venni, hogy egy értelmes embernek egyszer is elég jelezni ha valami probléma van, többször szóvá tenni azoknak kell dolgokat, akiknek rossz a felfogása.
ápr. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha netán lenne saját vállalkozásod, akkor rögvest megértenéd az indokot.
ápr. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értelmes embernek tartom magam, csak amikor sok munkafolyamat van akkor nem a villanykapcsoló az elsődleges, és ezt szerintem figyelembe kéne venni ahelyett, hogy lekezelő módon kérnénk számon a dolgozót
ápr. 8. 19:42
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A dolgozóval szinte azt csinál a munkáltatója, amit akar. Ha valóban kiemkedő a szellemi teljeítményed, akkor miért tettél fel egy ilyen ostoba kérdést?
ápr. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha udvariasan megkérdeznék, hogy kedves XY, vajon valóban szükséged van-e a villanyra, akkor nem húznád fel magad?
ápr. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha te is több tízezres villanyszámlákat fogsz kapni, majd átérzed. Azt bírtam még (amíg bejártam), hogy forró nyáron ment a klíma, de pár ablak is nyitva volt hogy szellőzzön (minden nap, állandóan, nem volt büdös). Én magamtól is lekapcsoltam a villanyt, ha pl. kijöttem a konyhából, holott nem volt ilyen kérés.
ápr. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Értelmes embernek tartom magam"

Alapvetően nem sok jelentősége van, hogy te minek tartod magad. Irreleváns a kérdés szempontjából.


"csak amikor sok munkafolyamat van akkor nem a villanykapcsoló az elsődleges"

Lehet hogy nem elsődleges, viszont aki nem képes önállóan kezelni egy villanykapcsolót illetve nem tudja önállóan, külső segítség nélkül felmérni, szükség van-e mesterséges világításra, az - különösen, ha ezt sokszor kell vele eljátszani - előbb-utóbb azt a benyomást fogja kelteni, hogy mégsem annyira értelmes, mint amilyennek véli magát.



"és ezt szerintem figyelembe kéne venni"

Nyilván figyelembe van véve valamilyen szinten.


"ahelyett, hogy lekezelő módon kérnénk számon a dolgozót"

A lekezelő mód nyilván nem indokolt első, második és harmadik esetben. Később viszont akár már indokolt is lehet.

ápr. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kezdődik a kérdés, hogy többen és többször is szóltak, hogy mit csinálj (ne csinálj). Aki sokadjára sem fogja fel, mégis mit kellene még csinálni vele? A szép szó láthatóan nem használt. A másikon meg te vagy felháborodva, hogy mégis hogy képzelik, és a neten vársz támogató válaszokat, hogy igazad van. Sajnos nincs.
ápr. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A dolgozó munkaerejére szükség van, a munkát el kell végezni. Nem feltétlenül akarnak rajta spórolni, főleg ha nem is lehet.


Viszont, ha a villany feleslegesen ég, az indokolatlan kiadásokat eredményez. Ugyanolyan, mint a csöpögő csap, nyitott ablak mellett fűteni, stb.


A felesleges pénzszórást érdemes elkerülni, hogy több pénz maradjon meg többek között a dolgozók fizetésére.


Ha a te döntéseden múlik, hogy inkább a fizetésed csökkenjen, vagy a lámpa kapcsolgatással foglalkozol, akkor melyiket választanád? Mert a főnök pontosan ezt a kérdést veti fel ilyenkor. És nem szórakozásból, hanem azért, mert valószínűleg tudja, hogy mennyibe kerül az, hogy feleslegesen világít az irodában a lámpa - vagy csak neki szóltak miatta a főnökei, akik pontosan látják a költség kimutatásban, hogy mennyi pénz megy el emiatt.

ápr. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!