Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes váltani? Nehéz új...

Érdemes váltani? Nehéz új életet kezdeni 32 évesen?

Figyelt kérdés

Jelenlegi munkahelyemen, ahol már 3 éve dolgozom, nem érzem jól magam, túl hajszolt vagyok, nincs már motivációm úgy érzem...

6 éve dolgozom a szakmámban, de nagyon kacsingatok más féle szakmák ,munkahelyek iránt. De lehet ez azért van, mert a jelenlegi munkahelyen nagyon toxikusan viselkednek velem...

Másrészt a családomat is egyre nehezebben viselem, amikor a párommal megyünk hozzájuk, összejövetelre mindig kipécéznek, édesapámnak van nagyon nyers humora, párom mindig mondja milyen jó lenne ha lenne gyerek stb, apukám, meg isten ments stb, tudom, hogy humorizál,de néha sok és komolyan tudom venni, emiatt nehéz meglépnem egy két dolgot a párkapcsolatomban. Úgy érzem egyre nehezebben tudok tolerálni egyes dolgokat, és nem akarok menekülni, de lehet, ha messzebb távolabb lennék tőlük egyszerűbb könnyebb lenne.

A munkahelyi stressz, toxikus főnök,és kollégák már totál kikészítettek. sajnos ahol élek nem túl sok lehetőségem van ebben a szakmában keresni más melóhelyet, de néztem máshol több lehetőség van.

de emiatt új életet kezdeni? , máshol? , idegen helyen... ?

Nem egyszerű.pici elveszettnek érzem magam.. Páromnak is fix munkahelye van ahol ő jól érzi magát, miattam lehet nem költözne máshova...



ápr. 28. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem éppen a megfelelö korban vagy valami újat, értelmeset kezdeni magaddal.

Elöször döntsd el, milyen irány lenne az, ami tetszene, aztán indulj.

Csak kicsit messzebb, vagy akár külföldre, de mindenképpen a szülöktöl, föleg apádtól minél messzebb.

Elvileg felnött ember vagy, viszont igazán csak akkor leszel önálló, tényleg független, ha elég nagy a fizikai távolság is, meg a kapcsolattartást is nagy mértékben vissza kellene fogni, és úgy, hogy te döntesz, mikor és mennyi ideig találkoztok vagy beszéltek egymással.


A párod meg vagy tényleg veled tervez, akkor átmeneti távkapcsolatot ki lehet bírni, utána, ha neked van valami stabíl életed, vagy meg utánad, vagy ezen a téren is változaztatni kell.


De mindenképpen lépj, minél elöbb, mert vagy megkeresed azt, amivel jól érzed magad, vagy életed végéig elveszett, vagy boldogtalan leszel, teljesen kiégett, csalódott valaki.

ápr. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Jót mond az 1-es.

"emiatt új életet kezdeni? , máshol? , idegen helyen... ?"

Igen, emiatt. Fontos, hogy jól érezd magad, ahol vagy.

ápr. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Rolandroid válasza:
100%

Mindenképp váltanod kell. Ha belegondolsz, hogy hány éved van még nyugdíjig a munka világában, akkor láthatod, hogy több van még előtted, mint mögötted. Ha viszont hagyod, hogy egy toxikus munkakörnyezet áldozata legyél, az az egészségedre is kihathat, komolyan ronthatja az életminőségedet, végső esetben pedig az életedet is megrövidítheti!

Ingázni nyilván nem könnyű, nem minden munkakör teszi lehetővé a részleges otthoni munkavégzést, de a jelenlegi helyzetedhez képest több lesz az előnye, mint a hátránya. Ha ez megvan, arra is több erőd marad, hogy esetleg valami újat tanulj, amivel több munkalehetőséged nyílik.

ápr. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!