Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Eü-i okból szeretném felmondan...

Eü-i okból szeretném felmondani a határozott ideig tartó lakasbérleti szerződéseme. A szerződésbe bele van foglalva hogy rendes felmondással nem szüntethetem meg. Rendkívüli szerződéssel felmondhatom? 3 havi kaución kívül érhet veszteség?

Figyelt kérdés

ápr. 29. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Beszélj a tulajdonossal. Elképzelhető, hogy ha találsz új bérlőt a helyedre akkor nem szól semmit. De még az is megeshet, hogy ragaszkodik a szerződésben foglaltak betartásához. Nyilván az sem mindegy, hogy az egészségügyi problémád az-e, hogy letörött a műkörmöd vagy egy pacemakert ültetnek-e beléd.
ápr. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Súlyos depressziós lett mind a 2 gyerekem mióta itt lakunk. Állandó kezelésre szorulnak. Súlyos pénzt fizetek magánorvosnak mert az állami rendelőben nem kaptak megfelelő ellátást. Nekem csak ízületi problémáim vannak szóval nem pacemaker. Műköröm sose volt. Vidékre szeretnénk családhoz költözni. 1,5 éve lakunk itt. Nagyon drága a bérleti díj és így alig tudunk megélni. Az rendben hogy elveszítek 600 e Ft kauciót, szegény tulaj ne károsodjon. Mindent patyolat tisztán és tökéletes állapotban, rezsi utolsó Ft-ig rendezve. Lehet még ezen felül rajtam bármit követelni? Még fél év bérleti díjat ha azonnal szeretnénk költözni?
ápr. 29. 20:15
 3/5 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy egy cég neve alatt fut a bérbeadó részéről a szerződés, eddig eltelt 1,5 év alatt kiállított számlát nem láttunk.
ápr. 29. 20:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Főszabály szerint nem mondható fel. Közös megegyezéssel viszont megszűntethető. Rendkívüli felmondásre akkor van lehetőséged, ha a lakás állapota veszélyezteti az egészségeteket.
ápr. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Még annyi, hogy egy cég neve alatt fut a bérbeadó részéről a szerződés, eddig eltelt 1,5 év alatt kiállított számlát nem láttunk."


Nem is értem, hogy ezt miért kell beleilleszteni az alap kérdéshez.

Szorosan összefügg a problémáddal? Nem. Akkor hagyjuk!


"Súlyos depressziós lett mind a 2 gyerekem mióta itt lakunk."

Nem bizonyítható, hogy a bérelt ingatlan a hibás érte, így azonnali hatályú felmondásra nincs megalapozott okod.


Egyezkedj a bérbeadóval, hátha megértő lesz és anyagilag számodra is kedvező feltételekkel tudsz távozni az ingatlanból.


Nagyon más megoldást nem látok erre...

máj. 1. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!