Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne végleg letöröln...

Hogyan lehetne végleg letörölni magam a közösségi médiából? (többi lent).

Figyelt kérdés
Nem arról van szó, hogy technikailag nem tudom, hanem, hogy ne érezzem ezt az ürességet, mikor eltelik pár nap és hiányzik, viszont nem szeretem igazán, Facebookon is már évek óta nem posztolok semmit és letöröltem az ismerőseim 3/4-ét, 23 ismerősöm van, mégse tudok elszakadni. Egy hónapja megpróbáltam, de vissza sopánkodtam magam pár nap múlva, hogy a csoport tagságaim miatt csak jó lenne, meg benne vagyok egy színházjegyes csopiba (sokat járok színházba) és amiatt, de igazából az se egy s.o.s dolog, meglennék ezek nélkül is..meg instagramról se sikerült, ott is esténként pörgetem céltalanul a sok semmitmondó bejegyzést és én magam alig-alig csinálok valamit, csak az időmet rabolja és ráadásul sokszor szorongok is, mikor olyan tartalmat látok (önbizalom romboló). Mit csináljak, hogy sikerüljön végleg eltűnnöm Facebook és Instagramról? Valakinek sikerült már? Jöhetnek tippek is, szeretnék változtatni, mert szerintem nem jó fent lenni, összességében nem érzem magam jól tőle, de nem tudok elszakadni és nem tudom mi az oka :(:(:(

ápr. 30. 08:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy konkret fuggoseg, sajnos sokan benne vagyunk. Javaslom ,h ne a gyk-ra szokj at fb helyett 😄


Amugy a par nap igen keves. Kell 2-3 het minimum, hogy kevesbe sovarogj. Addig olvass helyette egy konyvet vagy talalj ki barmi mast, ha jonne az inger, hogy gorgess, akkor mast csinalj. Par het v honap utan kimondottan jol fogod erezni magad a kozossegi media nelkul, talan erteni se fogod, miert szippantott be anno.

ápr. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Találj ki valami elfoglaltságot. De ne olyat, mint a színház, azt nem lehet bármikor csinálni. Olvass. Legyen nálad egy könyv, egy újság, vagy e-book olvasó.
ápr. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát de miért a semmitmondó tartalmakat pörgeted te jógyerek? :DDDD

Az érdeklődési körödnek megfelelő tartalmakat nézz, csinálj. Ha a facen, instán nem találsz semmit ami lekötni, akkor valószinüleg nem a közösségi médiával van a gond, hanem az életeddel. Az a semmit mondó és értelmetlen. Azon pedig csak te tudsz változtatni.

ápr. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Olvasni szoktam, egész jól leköt,ha találok egy jó könyvet, sőt :)+járok futni.3.: jah, valszeg szar az életem is,de amikor jobb volt se élveztem annyira ,akkor se tetszett valahogy..lehet egyszerűen nem nekem való. Na köszi még 1x a válaszokat, lefoglalom magammal akkor és talán sikerül. Ebben az évben mindenképpen meg akarok szabadulni.
ápr. 30. 16:16
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Havi vagy 2 havi egyszeri alkalommal nézek csak fel fb-ra. De ez is megszűnik. Leszavaztuk, hogy átmegyünk discordra. Ott nincs reklám, és csak úgy akárki azonosító nélkül nem talál meg stb.


Többin már fent se vagyok.


Telefonomon nincs net.


Ha használok netet azt úgyis csak akkor, ha itthon vagyok.


Lefoglal az élet és a milliónyi hobbi, jobb a közérzetem, amióta hátrahagytam.


S tervezek megismételni egy nagyobb túrát idén is, ahol mindenkitől el van véve minden elektronikai dolog és az emberi kapcsolatok, programok kapnak hangsúlyt. Egy fotósunk pedig rögzít pillanatokat, így ez a kényszer is kilőve az emberekben.


Tervezhetsz egymagad is ilyen programot.


Havi egyszer mindig kiruccanok, amikor abszolute nem vagyok elérhető sem.


Egy óra a csuklóra és irány az uticél.


Nem kell nagy dologra gondolni.


Pl ha fiatal vagy:

Van ismidnek egy hegyi viskója az is megfelel. Egyedül a gondolataiddal, természettel, viszel magaddal hobbikhoz valót.


De ezt akár társasággal is.

Jobb alkohol nélküli ársaság, hogy megtanuljatok lazulni droghasználat nélkül.


Rengeteget ad az élethez az, ha tudsz így is kikapcsolni.


Jómagam egyik barátomék birtokára szoktam kimenni, elvonulni, bicózni, túrázni, agyagozni stb.


A negyedéves nagyobb kiruccanásokkor már más a helyzet, ám repülő üzemmódba vágom magam.


Teremts ingereket a testednek, agyadnak, az helyett, hogy hagyod az agyad bombázását a net által.


Ismerd meg önmagad, miket szeretsz, mikhez értesz stb, ismerd meg az embereket szemtől szemben és élvezd mindezt!

S élvezd az esti chill-t pl

egy tűz melletti szalonnasütés közepedte, vagy csak dőlj hátra a csillagokat nézve.


Akár pucéron a szabad ég alatt. Állati felszabadító.


Egyik exemmel is a hegyen a telihold fényében fürödtünk és pucérkodtunk.


Hajrá! Élvezd a dolgokat, próbálj ki mindent, ami eszedbe jut és nem okoz gondot vagy sodor veszéybe.

31N

ápr. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszi :D igyekszem:) idáig nem hallottam erről a "discord"-ról, de nem akakrok az egyik helyett egy másikat találni, hiszen én az egésztől szeretnék megszabadulni, bár nem javasoltad, csak leírtad, hogy oda mentél át, de én ilyet se szeretnék. de látod, neked is van fb-d, te se törölted vmiért..miért? olyan érdekes ez, senki se tud elszakadni rendesen valahogy..
máj. 1. 09:34
 7/10 anonim ***** válasza:

Kerdezo. Dopamin. Nem koltoi kep miatt irtam az elso kommentben,h fuggoseg, hanem tenyleg az. Befolyasolja az agyi kemiat, mint a drogok.


[link]

máj. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nekem inaktív, kb. 10 éve. Évente 2x-3x lépek be.
máj. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A Discord is egy szar, tipikus pszichopata oldal az olyan, ahova ha felmész nem látod az oldalt csak regisztráció után, és idióta rajzfigurákkal próbálja lebutítani a közönségét. A jó közösségi oldalakat lehet böngészni regisztráció nélkül is, pl. last.fm, Soundcloud, stb.
máj. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nincs semmi rossz abban, ha reggel egy fél óráig, óráig nézegeted, ki mit tett fel a csoportokban, én is egy óra alatt végignézem, aztán megyek a dolgomra. Olvasok például jó sokat.
máj. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!